Pokud stejně jako já odbarvujete, nebo barvíte, asi znáte problémy suchých, zničených, nebo lámavých vlasů. Já sama odbarvuji na blond už deset let a co si budeme povídat, vlasy dostávaly pořádně zabrat. Minulý čas proto, protože jak asi už víte, ne zrovna s mým svolením mi kadeřnice ustřihla víc než třicet centimetrů… Plakala jsem, ale je pravda, že na vlasech je to teď znát. Jsou sice stále sušší a mírně zničené, nicméně jim tahle ozdravná kůra prospěla. I tak stále potřebují speciální péči a tak se s vámi chci podělit o moje tajné zbraně. 🙂

Kdo by nechtěl mít krásné vlasy? Když už jim příliš nepomáháme barvením, foukáním a žehlením, můžeme o ně aspoň o to víc pečovat přípravky a šetrným stylingem. V dnešním článku se s vámi podělím o oblíbené produkty na vlasy i tipy, které používám poslední dobou, ale některé i několik let a které jsem si zamilovala a miluji, 🙂
1. Olaplex
 

Už rok a půl na něj nedám dopustit. Nepoužívám pouze trojku na doma, ale chodím ke kadeřnicím, které ho používají, takže při barvení a po něm dopřávám svým vlasům i jedničku a dvojku. Seženete ho třeba tady. Co byste o Olaplexu měli vědět je, že vám nemůže poškodit vlasy. Poměrně často slýchám, že měl nekdo po Olaplexu vlasy horší, což není technicky možné. Olaplex vlasy nemůže nijak poškodit, pouze znovu spojuje vazby, kterými je tvořen vlas. Pokud tedy od kadeřnice odcházíte s hroznými vlasy, je to vina kadeřnice, nikoli Olaplexu. Stejně jako se to stalo minulý rok v březnu mně, kdy mi kadeřnice nechala na hlavě barvu víc než dvě hodiny, že to prý s Olaplexem nevadí. Tak vadí. Logicky. 🙂

Olaplex nefunguje jako kondicionér, nemáte po něm vlasy obalené a hebké, já osobně jsem si všimla hlavně toho, jako by vlasy byly silnější a hrubší. Nejsou tak lámavé a jemné, což je pro moje jemné odbarvované vlasy výhra. Plus jako bonus se během barvícího procesu neničí tolik, jako bez něj. Za mě rozhodně vlasový produkt minulých dvou let, který potřebujete. Trojka na domácí použití se liší pouze koncentrací samotné účinné látky, která je výrazně nižší než třeba v jedničce, která se dává do barvy, kdy je vlas kompletně otevřený a Olaplex tam také může nejúčinněji působit. Olaplex n°3 jsem dostala od českého zastoupení, za což moc děkuji a beru ho jako doplňující péči. Ke kadeřnicím chodím klasicky za svoje 🙂 a chodím už jen k těm, které samy Olaplex používají.

Několik z vás mi také psalo, jak se Olaplex na doma používá. (1) Já si namočím vlasy, trochu je vysuším a (2) nanesu na ně dostatečné množství Olaplexu n°3 a jdu na (3) půl hodiny něco dělat, protože většinou nemám tolik času, abych hodinu ležela ve vaně. 🙂 (4) Pak Olaplex smyji a vlasy umyji jako obvykle, za použití (5) šamponu, kondicionéru, nebo masky.

2. Maria Nila masky


Článek o Maria Nila maskách se stal jedním z nejčtenějších článků na mém blogu vůbec, barevné vlasy prostě táhnou. 🙂 Já si je oblíbila také a jakmile spotřebuji své balení masky, rozhodně mám v plánu pořídit si další (tady). Nejen kvůli tomu, že bych toužila po fialových nebo jahodových blond vlasech, ale také hlavně kvůli péči, kterou s maskami vlasům dopřávám. Na maskách je znát, že jsou určeny primárně pro salónní ošetření, protože jsou zkrátka dobré. Čemuž se rovná i vyšší cena. Nejen že neobsahují žádné špatné složky a jsou vegan (pokud si na to někdo potrpí), ale hlavně s vlasy něco opravdu a dlouhodobě dělají.

Moje vlasy jsou po použití neuvěřitelně hebké, příjemné a poddajné, což je v kontrastu s roky nešetrného odbarvování opravdu výhra a skoro zázrak. Protože jsou masky bez silikonů, neobalují vlasy a nezatěžují je, nejsou zplihlé a vypadají prostě moc pěkně.

Co se barevných masek týče, zkoušela jsem pouze fialovou v salonu na akci, o které jsem psala ve zmiňovaném článku. A byla jsem moc spokojená, jako s mojí Pearl Silver, která vlasy nebarví, pouze neutralizuje žlutou v odbarvených a blond vlasech. Největší výhodou je to, že na rozdíl od silver šampónů maska nevysušuje vlasy i přes to, že opravdu funguje a pro blondýnky, které bojují se suchými vlasy, ji mohu rozhodně doporučit. Aby nedošlo k omylu, pokud vás kadeřnice špatně nabarví, nebo se odbarvujete doma barvou z drogerie, žádná maska (ani šampon) na světě vám z tmavě žluté bond neudělá bílou platinu. 🙂 Silver šampony a masky fungují jen na světle žluté blond vlasy a postupné teplání odstínu vlasů po barvení. Masky mohu hodnotit z pozice svých odbarvených blond vlasů a nemohu tedy posoudit jak vám jiná barevná maska chytne na tmavě hnědé nebo černé vlasy, To jen tak pro info. 🙂

 
3. Tangle Teezer kartáč na fénování Blow Styling Round


Kartáče/hřebeny Tangle Teezer miluji už několik let, o čemž také svědčí úctyhodný počet asi deseti kusů, které mám doma. O těch klasických toho ale bylo napsáno už dost a pokud ještě žádný nemáte a nemilujete ho, o hodně přicházíte. Před několika měsíci jsem k otestování dostala novinku od Tangle Teezer na fénování/foukání vlasů (tady). Jedná se o kulatý kartáč, který je veprostřed dutý a má klasické Tangle Teezer štětiny, které jen nejsou tak drobné a ostré.

Foukání vlasů přes kulatý kartáč jsem nikdy příliš nevyhledávala a ani u kadeřnice to nepatřilo k mé oblíbené činnosti. Nevím jak vás, ale mě kulaté kartáče vlasy šílené trhaly a tahaly a to do toho bodu, že jsem si vlasy sama doma foukala tak maximálně jednou za půl roku. Když jsem tedy dostala nabídku vyzkoušet právě tento kulatý kartáč, rozhodně jsem byla pro. Tangle Teezery jsou známé hlavně pro to, že netahají, netrhají vlasy, nelámou je a pracuje se s nimi jednoduše a hladce i na suchých a zacuchaných vlasech – a to přesně je případ i tohoto kartáče na foukání. Rozhodně doporučuji všem, koho klasické kartáče se štětinami vytáčí, bolí, a trhají vlasy, protože Tangle Teezer Blow Styling Round to nedělá a přesto vlasy hezky vyfouká, uhladí a pročeše. Za mě jeden velký palec nahoru!

4. Vlasové oleje


Olejíčky ve vlasech už jsou takový evergreen. Vyzkoušela jsem jich mnoho a s málokterým jsem byla spokojená. Mezi mé top favority patří rozhodně Moroccanoil (tady), Moroccanoil Light (tady) a Nuxe suchý olej (tady), ale celkem slušný, ačkoliv na můj vkus už hodně hutný, je i olejíček od Orofluido (tady). Od oleje na vlasy očekávám, že po tom, co ho vetřu do konečků mokrých vlasů, po uschnutí uvidím měkké, poddajné a lesklé vlasy, které tak vydrží alespoň do druhého dne. Vlasy mám suché (i teď po ostříhání) a málokterá maska, nebo i olej mi vlasy zanechá hebké i několik dní po mytí. Což je pro mě problém, protože se snažím mýt si vlasy co nejméně. Přece jenom, ten nejlepší olej je ten náš, který prý ozdravuje vlasovou pokožku i vlasy.. .) A protože mám vlasy suché, myji si vlasy jednou za čtyři až pět dní a dost často se mi stává, že vlasy druhý nebo třetí (natož pátý) den rozhodně nemám měkké a hebké, ale spíš tvrdé, suché, bez života a trochu jako košťátko :). Proto mám tolik ráda olejíčky do vlasů, které jim alespoň na chvíli a na pohled dokážou vrátit život. V kombinaci s kvalitní maskou a hydratačním šamponem pak vypadám upraveně alespon na oko a na pár dní.

Zmiňované olejíčky mám ráda proto, že s mými vlasy dobře spolupracují a dají se použít i na vlasy suché, když si je zrovna nemám v plánu mýt. Velkou výhodou je také to, že mi vlasy při rozumném množství nemastí a ty se po nich hezky lesknou a změknou. Pokud se bojíte mastných vlasů, stačí dát vlasy do culíku a olej vmasírovat pouze do špičky culíku, tak se vám olej nedostane k hlavě a vlasy nezamastí.

O stříkání parfému na kartáč už jste také určitě slyšeli a je to můj oblíbený tip, jak vlasům dodat trochu vůně bez alkoholového vysušení a stejný trik se dá použít i s oleji na vlasy. K tomu se hodí kartáč s přírodními štětinami (já mám se štětinami z kance od Ebelin), případně klasicky Tangle Teezer, který se dá umýt a Nuxe suchý olej, který má ve velkém balení rozprašovač. Na kartáč olejíček opatrně nastříkám a pročešu s ním konce mokrých (nebo i suchých) vlasů. Olej je tak rovnoměrně rozprostřený a nedostane se nikam, kde jsem ho mít nechtěla, ani mi neudělá ve vlasech mastné fleky.

Jak o své vlasy pečujete vy a co je váš tajný beauty tip pro krásné vlasy? L.