Poslední školní den a zároveň první poslední školní den pro našeho prvňáčka, stejně jako poslední školní den v mé práci.

Tento školní rok byl pro nás zlomový. Syn se stal prvňákem, i když jsem měla obavy, jak to půjde, jaký bude žák, vše dopadlo dobře.Projevilo se jeho logické myšlení, v matice je “king”. Stále bojujeme s řečí a jemnou motorikou, ale psát umí, číst taky, takže spokojenost. Čteme každý večer nejen proto, že si to přeje učitelka, ale i proto, že chce Honzík sám. Z toho mám radost největší.

Pro mě to byl rok, kdy jsem nastoupila do druhé práce, sice trochu s obavami, protože jsem věděla, že nepůjde o zcela nadané děti, ale odhodlaná to zkusit. Ověřila jsem si, že se nesmířím s hodinami, kde x-krát za hodinu řeším mobily, napomínám, aby studenti, no spíš žáci, byli potichu, pracovali, dělali alespoň “něco”.  Nevadí mi lidi, kterým není shůry dáno být bystří, vadí mi ale nevychovanost a neslušné chování. Nechtěla jsem být ječící pedagog, zkoušela jsem to po dobrém, nešlo to… Proto jsem na této škole dala výpověď. Nechci hodiny přežívat, chci si je užívat. Neučit na jiné škole, kde tomu bylo jinak, vinila bych sebe. Nicméně i na této druhé škole jsem se rozloučila. Tento odchod byl pro mě o dost složitější, to rozhodnutí, ale byly tu jiné věci a důvody…

To znamená, že i další školní rok pro mě bude jiný, na nové škole, s novými kolegy a jinými studenty, snad lepšími.

Dnes fotky dárečků pro paní učitelky. Mrzí mě, že je nepředá Honzík osobně, protože chvíli poté, co jsem zveřejnila článek o tom, že se u nás rozmáhají bacily, volala paní učitelka, že má Honzík teplotu.

Jak už jsem avizovala, učitelky dostanou domácí mýdla, vybrala jsem levandulová, a k tomu hrnečky od Soni Malinové.

 

 

 

 

 

 

Kytička, co zahrada dala:

 

Užijte si prázdniny, léto, dovolené.

Pěkný den.