Říká se, že když něco končí, něco nového začíná a dá se to říct i v tomto případě. Čas ukončení e-shopu Nordic Day nastal, ne však sortimentu, který Nordic Day nabízel. Ten se spojí se svou starší sestrou Bella Rose a vy tak budete mít dál možnost pořídit si všechnu krásu, kterou nejen skandinávský styl bydlení poskytuje. Vše od dnešního dne nakoupíte soustředěně na jednom místě a tím bude zmíněná Bella Rose - já sama často mailem žádala o sloučení objednávek s obou e-shopů. Tím vším se mi zároveň připomnělo naše nedávné povídání s mou kamarádkou a majitelkou obou e-shopů, Martinou. Psala jsem jí, že si přesně vzpomínám na své první objednávky u Bella Rose, pak svůj naprosto plynulý přechod k víc industriálnímu Nordic day, abych po několika letech bydlení zjistila, že neexistuje žádná škatulka, do které bych zapadla a tak jsem se zase hezky a jednoduše vrátila k milované Bella Rose.


Mé "Nordic období"


Co je důvodem ukončení Nordic Day? Právě vše výše zmíněné. Vyhraněnost stylu a škoda se v tak široké nabídce sortimentu, který se pro oblast bydlení nabízí, omezit pouze na styl jeden. Protože žádný styl nenahradí pocit. Každý z nás musí přiznat, že jeho bydlení jistě není 100 % vintage, moderní nebo minimalistické, že se například obklopuje pouze starožitnostmi a nemá doma jedinou věc současného designu. Já jsem v tomto opravdový extrém a obklopuji se ráda skoro vším, to víme. .) Ne, že nakupuji bezhlavě, jen mám kolem sebe ráda věci, ke kterým mám vztah, které mají nějaký příběh a za jejich vznikem stojí konkrétní člověk, mají historii, která mě osloví, a jejich vzájemnou kombinací vzniká prostředí, které je mi blízké, je pro mě inspirativní, přináší mi radost a klid. Vytvářím díky tomu naše doma, které nás při každém příchodu vítá s otevřenou náručí. Doma se chci cítit v bezpečí, pryč od starostí a stresu, obklopena zelení a mít pocit, že mám aspoň na chvíli kolem sebe svět, ve kterém je vše, jak má být. 


...Olív dnes.

Tím, že se spojením dvou e-shopů samozřejmě rozšíří sortiment, mysleli v Bella Rose i na to, aby se vám při nakupování stále pohodlně a srozumitelně nakupovalo, vše je roztřízeno do několika kategorií a vy si tak můžete vybrat ten, ke kterému má vaše srdce nejblíž. Pokud k němu zakomponujete výrobky, dekorace či nábytek z jiné kategorie, dodáte vašemu bydlení ještě větší šmrnc, protože vaše bydlení = vy ♥.

Pokud stále váháte, v čem se vám bydlí lépe a nejlépe, je vždy dobrým řešením vytvořit si moodboard, chcete-li koláž, kde pomocí kombinace několika obrázků a fotografií zjistíte, co ano a co určitě ne. Namixovat několik stylů dohromady znamená vytvořit originální jedinečně bydlení. Aby bylo vaše rozhodování ještě jednodušší, Bella Rose pro vás připravili zábavný test, tzv. Test stylů.

Zajímá vás, jak jsem v testu dopadla? Myslím, že výsledek pro nikoho nebude nijak překvapivý! Celá já!Test si samozřejmě můžete udělat také, vřele vám ho doporučuji, je vhodným prostředkem nejen pro ty, kteří své bydlení právě budují, ale může vám pomoct při rozhodování, jakým směrem se chcete ubírat dál, jak vzájemně kombinovat a vytvářet atmosféru na míru šitou právě sobě. Nezapomeňte, že každý recept na vynikající jídlo nebo dezert obsahuje vždy několik ingrediencí, které se navzájem podporují a vytvoří pak jedinečnou chuť. Stejné je to se zařizováním vašeho bydlení. Kombinujte nesměle i odvážně, hlavně však s velkou chutí, radostí a úsměvem. Každý, kdo bude chtít test vyzkoušet, bude zařazen do soutěže o poukazy do e-shopu Bella Rose. 

Více o ukončení Nordic Day se dozvíte přímo od majitelky Martiny v tomto videu.