Nevzpomínám si, zda jsem na blogu zmiňovala IKEA kolekci Sammanhang. Limitku, která je zaměřena na sběratele a vetešníky všeho druhu. Myslí na ty “chudáky” nebohé jako jsem kupříkladu já, aby si měli své sbírky také kam ukládat. Proto je Sammanhang o krabičkách, dózách, poličkách a mini regálech. Já jsem si vypřála sady korkových a papírových krabiček – díky mami, díky tati ♥.
Kouzelné na krabicích je, že jsou uvnitř vytapetovány – sada obsahuje tři boxy a každý má jiný pattern. Což má za následek, že se vám je chce všechno, jen ne přiklopit víkem. Součástí kolekce je i krásná kniha s poetickým názvem Milujeme domov, která má od prvního dne prodeje čestné místo v mé knihovně. Ikea knížky jsou úžasnou interiérovou inspirací plné krásných fotek a v porovnání se zahraničními publikacemi podobného zaměření jsou za opravdu více než přijatelné peníze.

Představuji vám tímto část své sbírky nůžek. Nůžky mě fascinují svými rozličnými tvary a provedením. I když mi to s nimi moc nejde a rovně ustřihnout papír je pro mě holá nemožnost a největší kámoška jsem s řezačkou (díky tomu, kdo ji vymyslel!), zvládám třeba odstřihnout suché listy rostlin…


Ze Sammanhang mám ještě zálusk na sklěnéné kupole.