Značka s úžasným sortimentem a tradicí. A já si pořád říkám, proč my se honíme po všem trendy a skandinávském, když máme cibulák a české sklo a nebo blízko na Slovensku tuto krásu jménem modranska. V Modré, kde sídlí, jsem kdysi byla na svatbě úplně cizích lidí, dělala jsem garde kamarádce, a náramně si to tam užila. Jako dárek jsme my svatebčané dostali malou keramickou drobnost se jménem nevěsty a ženicha. Moc milé.

Zpátky k výrobkům a samotné značce, jejíž příběh začal v roce 1975 díky Marianu Liškovi. Ten nastoupil jako učeň do vyhlášené modranské keramické školy, kde zůstal i po ukončení studií pracovat jako hrnčíř a později jako mistr. V roce 1990 si založil vlastní dílnu, které se později stala základem té současné. Dnešní podobu dostala modranska  díky synovi Jakubovi, který se po studiích keramiky, architektury a designu na ŠÚV a VŠVU v Bratislavě a University of Plymouth v roce 2009 vrátil do otcovy dílny a vnesl do ní nové postupy a nápady.

Já jsem tradiční a folklórní vzory miluju a u značek s historií preferuji tradici. Nemám potřebu pořídit si celý “servis”, ale pár kousků rozzáří domácí sbírku nádobí, jsem si jistá. Pro toho, kdo není klasik a je pro něho tradiční vzor příliš, Modranska jde s dobou a má taky minimalistické vzory

 zdroj modranska