K napsání tohoto příspěvku mě přiměly dva články. Ten první byl od Radky z blogu kusanec, ve kterém mě navnadila na nový olej “do sbírky” a druhý článek jsem četla hned následující den na fashionbook.cz a je od Timy Crofony.

Ve zkratce, dva roky zpět – Zhubla jsem, odjela od Budapešti, tam měla hezky opálený obličej, nepotřebovala se malovat a tak jsem zůstala u řasenky a občas rtěnky. Odbourala jsem mou svatou trojici make-up, pudr, tvářenka a svět se nezačal točit opačným směrem. Dokážu se na sebe podívat do zrcadla a nezhrozit se. Bonus? Cítím se mladší a svěží víc než kdy dřív. 

Letos na konci léta jsem si nakoupila oleje a vyřadila krémy. Mám ricinový olej, olej z hroznových jader, meduňku, hořčíkový….a matlám se. Ráno, večer, obličej, tělo, nehty, chodidla, vlasy, řasy…olej nanáším na navlhčenou pokožku, pro hydrataci, kdesi to psali, tak to dělám a opravdu nevím, zda je to realita, nebo se jen změnil můj pohled na samu sebe, ale je to fajn. Mně je fajn. Taky ta pohoda, když vyrazíte na cesty a do kosmetičky hodíte maximálně pět lahviček/tubiček místo původního denní krém, noční krém, krém na ruce, na nohy, tělové mléko, plětová voda, odličující přípravek, šminky….. A ty peníze, ty ušetřené, za všechny krámy, co jsem kupovala dřív, na ty si zřídím kasičku.