...byl představen na tiskovce v pátek, v Praze na Pankráci, kde máte do neděle možnost vyzkoušet si Spánkovou laboratoř a Spánkový bar a prohlédnout si několik inspirací týkajících se ložnic. Vše se točí okolo spánku a ložnic a proto jde katalog ruku v ruce s expozicí před Arkádami Pankrác.


V rámci představení jsme vyslechli povídání Mudr. Peter Šóše, Ph. D., psychiatra a odborníka na spánkovou medicínu. Jeho prezentace a povídání bylo velmi poutavé. Vážně jsem byla překvapená, jak zábavné může být vyprávění o spaní a že se u toho člověk vůbec nemusí nudit. Ať vás nezahltím psaním, protože jsem si toho z jeho vyprávění hodně vzala, doporučím vám rozhovor s ním na DVTV tady

Dalším hostem byl Hynek Medřický, světelný technolog, který nás seznámil s tím, jak různé druhy světla ovlivňují náš organismus a také spánek. Zde jsem byla skeptičtější ještě víc než u prvního hosta a zase mě dostal. Skvělý byl a rovněž o něm najdete na googlu spoustu článků a rozhovorů. Protože jsem lampičková královna, dost věcí mě opravdu nadchlo a nikdy bych nehledala tolik vlivů na spánek a relax právě u světla.
Trojici hostů uzavřela Karina Hartai. Moje kamarádka, kolegyně, má bývalá nejlepší šéfová, jakou jsem kdy měla. Ta zmínila trendy v bydlení, povídala o malých a multifunkčních prostorech, protože né každý máme to štěstí žít na velkorysých metrech čtverečních, o rozmanitosti materiálů používaných v ložnicích, o různých nárocích partnerů sdílejících jednu postel :)  - tahání se o jednu přikrývku..."mně je horko a mně zas zima", o chytrém osvětlení TRADFRI, které IKEA nabízí a taky o tom, že už máme i chytré rolety, které se dají napojit na stejnou aplikaci jako je ta pro ovládání světel doma. 


Skvělé dopoledne to bylo a i když jsem byla v Praze na otočku, stihla jsem kromě tiskovky ještě dvě výstavy a navštívit Lenku v Zahradě na niti. Takže všecko ještě bude sepsáno na blog. :)


PS: A musela jsem si cvaknout paní/slečnu, která seděla vedle mě na tiskovce.