Je polovina května. Konečně zapršelo a já jsem se prošla po zahrádce, která se deštěm posledních dní občerstvila, jestli objevím „něco na zub“. Déšť smyl prach z rostlin a snad jsou vidět i zelená stébla trávy, v jinak již dost uschlém travním porostu.

Tak co jsem objevila?

ŘEDKVIČKY

Většinu jsem snědla. Jsou moje srdeční záležitost! Část jsem nakrájené na tenké plátky dala do croissantu. Byly dobré a nepálily a budou dozrávat do pěkně kulaté podoby i v příštích dnech.

A co dál?

SALÁT

Říkáme mu trhací. Vždy se vysemení a v miniaturních sazeničkách přežije ve skleníku zimu. Na jaře jej rozsadím. Potom již trháme pěkně kudrnaté, úžasně zelené lístky. Když rostlina vzroste, vytvoří semena, která zapadají do půdy… a… a nový salát zase spatří světlo světa…

Zde salát v akci:


KOPR

Patřím mezi velké příznivce kopru!

Přemýšlím, zda-li se to dá říct i o mých bližních… a po pravdě… mi někdy taktně naznačují, že již bylo kopru DOST! Chápu, že kopr do buchet nepatří… ale jinak, v něžném množství, neuvěřitelně doplňuje chuť salátů, ryb, omáček a polévek. No jasně! Takže cpu kopr prostě do všeho! Postupně jej vysévám během dalších měsíců. Semeno kopru si také sbírám sama. A toužím po kmínu… ( tak vlastně se ptám, proč vlastně nepěstuji kmín?)

Kopr v akci:


BAZALKA

Bazalka je mé základní koření. Čerstvá, voňavá zelená, lahodná, doplňující chuť takřka všeho.

Zajímalo by mne, co sklízíte Vy aktuálně na svých zahradách a co je Vaše srdeční záležitost? A přeji krásné dny!