Musím říct, že jsem lásce k těmto rostlinám nikdy moc nerozuměla. Tilandsie mi nic neříkaly. Pak jsem však zatoužila mít v okně pohupující se skleněné kouličky a to už byl k tilandsiím jen krůček. Je jich několik druhů a stejně jako mám spoustu pokojovek, i tilandsií jsem chtěla mít víc. Tak mám.

Po dobu, co jsme byli na Krétě, byly tilandsie v péči mé sestry. Ta vyčetla, že je dobré je letnit a tak si užívaly čerstvého vzduchu. Po návratu mi bylo líto strkat je zpět do aerárií, navíc jsem si u Lenky v Zahradě na niti objednala další „do sbírky“ a aerárií teď nemám dost, vytvořila jsem jim proto velký letní byt také u nás na balkóně. Rosíme dešťovou vodou, obě a ségře už samozřejmě kvetou. Mám co dohánět! 🙂

Tilandsie žijí ze vzdušné vlhkosti, nepotřebují tedy žádnou zeminu. Letní bydlení zařizovala Gabka, já jen dodala tilandsie, štěrk (jako drenáž pro odtok nadbytečné vody z rosení) a kámen z Kréty. Aerárium můžete dozdobit podle vašeho vkusu, kamínky, lasturami, kúrou stromů nebo klacíky.