Včerejší den nemohl být víc dokonalý. Ráno jsem vyrazila do milovaného Těšína a rovnou odtud na workshop dokreslované koláže s Andreou Tachezy do Soniny Galerie Krystal. Mít možnost prohlížet Andrey originální knižní ilustrace, to vše doprovázeno jejím vyprávěním a zážitky, záruka skvělého odpoledne.

Škoda, že tu skutečnou něžnost a krásu ilustrací telefonem prostě nezachytíte.Moc jsem si užila úvod workshopu, doporučení na skvělé knihy o umění koláže, povídání o ní, o tom, jak různě se dá pojmout. Andreu bych mohla poslouchat hodiny. Gabka z Papidu a Soňa měly spoustu zajímavých dotazů což pro mě znamenalo "bez práce" se dozvědět spoustu nového, ať už o ilustrování pro nakladatelství, o celkovém procesu, kdy vznikne nejdřív příběh a pak obrázky, ale taky naopak.

Nikdy jsem nebyla příznivcem zájmových kroužků a podobných společenských aktivit, workshopy však mění můj názor. Líbí se mi potkávat lidi, které baví podobné věci, chci si s nimi povídat, nabíjí mě dobrou náladou a nadšením. Ráda s nimi trávím čas a proto děkuji všem, se kterými jsem se tuto i minulou sobotu potkala. Bylo mi obrovským potěšením.♥ A díky všem, kteří mají tu energii a chuť pro nás nadšené tvořivé duše workshopy pořádat.
Část mojí koláže