.. aneb malá koupelnová revoluce.

Dům v Čáslavi, ve kterém teď s Bertim žijeme byl původně, hádám, z třicátých let. V 70. letech původní majitelé přistavěli patro a udělali z něj klasickou nevzhlednou kostku.  Tomu odpovídal i jeho stav, když jsme jej koupili – spodní patro původní, horní patro ze 70…. A tak jsme s mužem začali kompletně rekonstruovat… jak už bylo naším zvykem ???? a opět svépomocí. A protože jsme byli nuceni v domě zároveň žít a to i Bertinkem, udělali jsme nejdříve obytné horní patro a spodní vzali z gruntu…. Co jsme společně nestihli bylo dodělat novou koupelnu dole…. a už vůbec ne předělat funkční koupelnu nahoře…. nebyla to priorita.

A ještě dlouho nebude…. ????

Tohle už není úplně původní stav… ale pro představu… obklady původní jsou.

Koupelna to je šíleně neprakticky řešená… a její předělání by bylo opravdu o velkých zásazích a tím pádem i nákladech a na to teď není čas, peníze ani nálada. Ale zároveň už jsem se na její stav prostě nemohla koukat, rozčilovala mě…. já jsem s tím prostě “MUSELA” NĚCO udělat okamžitě!!!

Chápete, že takhle jsem to prostě NEMOHLA nechat? Jinak takový nepořádek tam běžně nebyl, napadlo mě fotit původní stav až když jsem začala s vyklízením ????

Na netu jsem si koupila barvu na obklady – bílou – jak jinak a pustila se do toho.

No a teď se s vámi podělím o postup – a přidám nějaké postřehy ????

Povrch který budete natírat je třeba důkladně odmastit a nechat oschnout.

To je ONA!!! Mého srdce a nosu šampionka ????

Nátěr se mi nejlépe osvědčilo dělat molitanovým válečkem, ale!!! pokud máte tmavé spáry jako já, doporučuji vám nejdřív štětcem přejet spáry a pak teprve válečkem nanášet plochu. To jsem bohužel nevymyslela předem a tak budu muset některá místa ještě dolaďovat….

Nátěr je dobré nechat dostatečně vyschnout dle návodu…. tuhle větu píšu tak trochu alibisticky, já to nevydržela a natírala druhou vrstvu dřív a  je to taky v pohodě ???? ale stejně, dodržujte návod ????

Připravte se na to, že to fááááákt srmdí, ale zase pak budete mít dobrou náladu… a nebo bolehlav… asi jak kdo. Já jsem si střihla oboje ????

no a tohle je výsledek….

mám radost….

No a až to po pár dnech dost vytvrdne a vysmradí můžete se kochat! já jsem nadšená, mám úplně jinou koupelnu! Za odměnu jsem si nadělila vinyl na podlahu. Byla naštěstí dost rovná (kupodivu) a tak nebylo nutné stěrkovat. Zvolila jsem vinylové clickové dílce od Quick stepu ???? 

A taky jsem sundala ten mantinel z vany, byl hnusnej a nedržel, a ta střeva jsem nastříkala tmavozeleným sprejem.

Bohužel se to nedá moc dobře nafotit, kvůli světlu a místu…

Třeba někoho inspiruju a pustíte se do něčeho podobného. Napište mi o tom, budu moc ráda! A pokud se chcete na cokoliv zeptat, jen do toho ????

Mějte se zatím moc fajn a zase brzy na čtenou!

Mějte príma tvořivé dny

Vaše Zuzka

P.S.: 14.10. pořádám u sebe doma tvořivé odpoledne. Budeme zdobit kroužky tyhle:

Set kruhů černý

Ještě je pár volných míst, kdyby jste chtěli mrkněte na FB iconioo a napište ????

The post Za málo peněz hodně muziky… appeared first on Iconioo.cz.