Vyrážíte do přírody a patříte k milovníkům kávy? V tom případě byste měli zvážit pořízení cestovního kávovaru, s jehož pomocí připravíte lahodnou kávu skoro kdekoliv. Cestovní kávovar vám zpříjemní jízdu autem, dovolenou nebo výlet. Můžete ho vzít s sebou třeba na chatu nebo do kempu.

Cestovní kávovar pro turisty a řidiče

Jsou malé a lehké, snadno je zabalíte do batohu, vybírat jej můžete i podle toho, jakou druh kávy máte rádi. Na trhu najdete přístroje na filtrovanou kávu, překapávače i malý cestovní presovač.
Při dlouhé jízdě autem nám šálek dobré kávy dodá potřebnou energii a zlepší náladu. Z cestovního kávovaru bude chutnat o mnoho lépe, než káva na benzínce, nebo káva nevalné kvality v kempu. Pokud často kempujete, nebo podnikáte dlouhé túry, bude se vám hodit univerzální cestovní kávovar. Univerzální cestovní kávovary jsou plně manuální, což znamená, že k přípravě kávy nepotřebujete elektřinu. Nevýhodou je, že nedokážou ohřát vodu. Počítejte tedy s tím, že si budete muset mít cestovní rychlovarnou konvici, nebo si nést vodu v remosce.