Články:U nás

DIY lavice v jídelně


V jídelně trávíme asi nejvíc času. Když ji zrovna nefotím na blog, máme z ní i pracovnu (sláva pro dva jídelní stoly). Posedáváme v křesílkách, lovíme Emu zpod stolu, vyhrávám v žolíkách… Abychom nemuseli do obýváku, který je na druhé straně domu, ach ta lenost, vymysleli jsme si lavičku/lavici, na které by se dalo po obědě spočinout a poskytla místo i pro návštěvy.

Voilá: DIY lavice je na světě. Dlouhá přes dva metry s hloubkou 60 cm poskytuje fakt velkorysý prostor pro naše pracování i lenošení. A navíc dobře vypadá.
Aby se mohla předvést, ale nebyla zcela nahá, dostala obývákové textilie na půjčenou. A chlap si pochvaluje, že má bez polštářů spoustu místa na sedačce. Takže beru tipy na její oděv. Polstr po celé délce a velké polštáře? Fejkové ovčí kůže (jsme hodní ke zvířátkům) a pár polštářů?

Jestli se do výroby chcete pustit taky, stačí vám 8 metrů trámů (8×8 cm) a prkna na sedací část. Lavice nás vyšla i se spojovacím materiálem na cca 500 Kč. A to se vyplatí!

Read More

Oběd na zahradě

V pátek jsem si objednala rychlovarnou konvici, která nám odešla jako další spotřebič během pár měsíců. A aby mělo co odcházet dál, přihodila jsem k němu mixér.

Read More

Oběd na zahradě

V pátek jsem si objednala rychlovarnou konvici, která nám odešla jako další spotřebič během pár měsíců. A aby mělo co odcházet dál, přihodila jsem k němu mixér. Samozřejmě jsem si to odůvodnila potřebou dělat pro Emu mixované přesnídávky. Zatím došlo na smoothie a domácí zmrzlinu.

V sobotu se můj milý místo k plotně postavil ke grilu. Ano, i ve vaření se střídáme. A věřte, že to je blaženost, když vám někdo připraví oběd. A když ho vy připravovat nemusíte. Navíc mu to fakt jde, hlavně co se masa a jeho dochucení týče. Já nás obohatila malinovým koktejlem, dala na stůl pivoňky a vypadalo to u nás jako v růžovém království. Fakt neplánovaně.  K mixéru a konvici jsem přidala i papírová brčka (s úpravou pro styk s vodou), která na fotkách vypadají super, ale na použití už tak super nejsou. Po chvíli se rožmoulají a vůbec mi připomínají, že se lžičky měly nechat až na polárkový dort. Ale jako flusačka dobrý.

Chlapci začali chystat oheň a oběd, my s Emou jsme se přemístily do houpací sítě, která je v jediném stinném rohu u nás na zahradě. Tomu se teprve říká relax, panečku.
V rámci úsporného režimu (3 týdny u nás nepršelo), kropíme jen rostliny a chudák tráva si musí poradit sama. Moc si neporadila a milovník anglického trávníku by zaplakal. Ale vody je málo, šetřete!

Menu bylo luxusní, nechyběla grilovaná plněná rajčata, grilované kuřecí a vepřové. Vepřík se vykoupal v oleji, hořčici, česneku a rozmarýnu. Kuřecí se obléklo do česneku, bazalky, oregána, kari, citronové kůry a krapet citrónové šťávy.

Víc takových víkendů. Ale i víc deště, prosím.

Read More

Fotogalerie …

… konečně jsme zaplnili bílou plochu nad sedačkou …Rámečky jsem koupila v Ikea, nejdřív jsem měla v plánu některé z nich přetřít šedou barvou, nakonec jsem ale zůstala jen u bílé a držela se hesla – v jednoduchosti je krása

Read More

No comment…

Dnes jen fotky …

Je pondělí a tak nějak nemám při dnešku co sdělit a nemám nic na srdci.

Je krásně, je mi dobře.

Nic víc. 🙂

Tak jsem jen cvakla ten jeden z našich hezkých koutů, neboť jich v současnosti  u nás moc není.

Docela se mi ta kombinace zelené, černé a bílé líbí.

Vypadá to čistě a pro někoho možná i skandinávsky :-), ač to není záměr. 

K tomu čerstvá bezinková limonáda,

Read More

Nový život na poličce

Doplňuji zelenou sbírku Peperomího gangu o Raindrop (vlevo) a Watermelon (vpravo). Že vám Peperomia (po našem Pepřinec) nic neříká? Jde o poměrně oblíbené a nenáročné pokojové rostliny okrasné listem, které nyní zažívají boom, hlavně na Instagramu

Read More
Loading

Registrace

Vyberte seznam(y):

Buďte s námi