Články:U nás

Oběd na zahradě

V pátek jsem si objednala rychlovarnou konvici, která nám odešla jako další spotřebič během pár měsíců. A aby mělo co odcházet dál, přihodila jsem k němu mixér.

Read More

Oběd na zahradě

V pátek jsem si objednala rychlovarnou konvici, která nám odešla jako další spotřebič během pár měsíců. A aby mělo co odcházet dál, přihodila jsem k němu mixér. Samozřejmě jsem si to odůvodnila potřebou dělat pro Emu mixované přesnídávky. Zatím došlo na smoothie a domácí zmrzlinu.

V sobotu se můj milý místo k plotně postavil ke grilu. Ano, i ve vaření se střídáme. A věřte, že to je blaženost, když vám někdo připraví oběd. A když ho vy připravovat nemusíte. Navíc mu to fakt jde, hlavně co se masa a jeho dochucení týče. Já nás obohatila malinovým koktejlem, dala na stůl pivoňky a vypadalo to u nás jako v růžovém království. Fakt neplánovaně.  K mixéru a konvici jsem přidala i papírová brčka (s úpravou pro styk s vodou), která na fotkách vypadají super, ale na použití už tak super nejsou. Po chvíli se rožmoulají a vůbec mi připomínají, že se lžičky měly nechat až na polárkový dort. Ale jako flusačka dobrý.

Chlapci začali chystat oheň a oběd, my s Emou jsme se přemístily do houpací sítě, která je v jediném stinném rohu u nás na zahradě. Tomu se teprve říká relax, panečku.
V rámci úsporného režimu (3 týdny u nás nepršelo), kropíme jen rostliny a chudák tráva si musí poradit sama. Moc si neporadila a milovník anglického trávníku by zaplakal. Ale vody je málo, šetřete!

Menu bylo luxusní, nechyběla grilovaná plněná rajčata, grilované kuřecí a vepřové. Vepřík se vykoupal v oleji, hořčici, česneku a rozmarýnu. Kuřecí se obléklo do česneku, bazalky, oregána, kari, citronové kůry a krapet citrónové šťávy.

Víc takových víkendů. Ale i víc deště, prosím.

Read More

Fotogalerie …

… konečně jsme zaplnili bílou plochu nad sedačkou …Rámečky jsem koupila v Ikea, nejdřív jsem měla v plánu některé z nich přetřít šedou barvou, nakonec jsem ale zůstala jen u bílé a držela se hesla – v jednoduchosti je krása

Read More

No comment…

Dnes jen fotky …

Je pondělí a tak nějak nemám při dnešku co sdělit a nemám nic na srdci.

Je krásně, je mi dobře.

Nic víc. 🙂

Tak jsem jen cvakla ten jeden z našich hezkých koutů, neboť jich v současnosti  u nás moc není.

Docela se mi ta kombinace zelené, černé a bílé líbí.

Vypadá to čistě a pro někoho možná i skandinávsky :-), ač to není záměr. 

K tomu čerstvá bezinková limonáda,

Read More

Nový život na poličce

Doplňuji zelenou sbírku Peperomího gangu o Raindrop (vlevo) a Watermelon (vpravo). Že vám Peperomia (po našem Pepřinec) nic neříká? Jde o poměrně oblíbené a nenáročné pokojové rostliny okrasné listem, které nyní zažívají boom, hlavně na Instagramu

Read More

Nový život na poličce

Doplňuji zelenou sbírku Peperomího gangu o Raindrop (vlevo) a Watermelon (vpravo). Že vám Peperomia (po našem Pepřinec) nic neříká? Jde o poměrně oblíbené a nenáročné pokojové rostliny okrasné listem, které nyní zažívají boom, hlavně na Instagramu. Raindrop je často zaměňován za Pileu, ale je větší a neroste tak rychle. A jsou fakt krásné, nejkrásnější.

První Peperomii jsem si nevědomky koupila dávno předávno v Obi. Byla tam taková pěkná rostlinka s panašovanými listy. Až když jsem si ji donesla domů a začala zkoumat jak mám o ni pečovat, našla jsem název Peperomia. A řeknu vám, je to tedy držák. Občas na ní zapomenu, což vítá a roste fakt jako z vody.
Kde se vzaly, tu se vzaly…
Peperomie k nám přišly až z Amazonie, kde vytváří rozsáhlé koberce. Mám na polici kousek Amazonie!

Jak na Pepřinec? 
Světlo: Rostlině se daří na rozptýleném světle, snáší i polostín
Teplota: Optimální je teplota okolo 25 º C, v zimě by neměla klesnout pod 12 º C
Voda: Zaléváme mírně, v zimě zálivku ještě omezíme. Přelití by mohlo způsobit úhyn rostliny Hnojení: Hnojíme 1x měsíčně poloviční zředěnou dávkou standardního tekutého hnojiva
Množeni: Množíme stonkovými nebo listovými řízky, které necháme zakořenit při teplotě půdy okolo 18 ° C
Přesazování: Přesazujeme na jaře dle potřeby

Suma sumárum jde o nenáročnou pokojovou rostlinu, která nepotřebuje žádnou extra péči. A oproti drahým polovičkám vám bude tolerovat i fakt, že jste na ni zapomněli.

Read More

Čekám na jaro

Čekám a čekám a nic.
V hlavě mi zní slova nějaké snad původně trampské písně:
„My čekali jaro a zatím přišel mráz….“
No nic, duben má nárok nás trochu potrápit,
budiž mu odpuštěno.
Už jsem došila polštáře a tak vám můžu ukázat moji barevnou novinku.
Je to taková kouřově modrošedá. Téměř vše je opět pořízeno v Ikea za pár korun a pro radost.
A protože mě následky „vichřice“ stále pronásledují a z objektivních důvodů je jen tak neodstraním,
snažím se na plný plyn shromažďova malé i velké radosti a lepit je trpělivostí a láskou k sobě do jednoho krásného obrazu, na který pak budu tupě zírat a radovat se z něj.
Do obrazu přispěje kdeco a kdekdo. je to zkrátka krásná práce.
Milý a vtipný rozhovor s řidičem, co veze zboží, paní, kterou potkám v práci. Která po prvním opravdu špatném dojmu zanechala v dnešním dni poctivý díl radosti a milý úsměv.
A taky milá osůbka, co mi poslala fotku dortu, který připravila pro své milované děti díky inspiraci tady na blogu. 
Všem těm lidem a situacím moc děkuji, že se promítají do mého obrazu.
Ráda se na něj dívám a díky nim roste a sílí.
I díky vám všem, co tu zanecháte pár slov.
Jen tak, pro radost.
Klárka
Read More

DIY polička a Ikea nástěnka

V hlavě to má všechno svoje místo. Police, která je v ložnici, ale skrytá pohledům z jídelny a kuchyně. Police, která bude ideálním místem pro všechny zelené rostliny co rády světlo, ale ne slunce. Police, nad kterou bude nástěnka s popnutým břečťanem.

Read More

DIY polička a Ikea nástěnka

Jendo, já bych něco chtěla. Takhle nějak začínají všechny moje nápady, kdy vím, že budu potřebovat jeho pomocnou ruku. Takhle nějak jsem započala cestu za novou poličkou. Je to vlastně DIY polička, protože kromě Ikea držáků, doma žádnou polici nemáme. Ale máme tu nepotřebné rošty z postele, které byly určené do kamen.

V hlavě to má všechno svoje místo. Police, která je v ložnici, ale skrytá pohledům z jídelny a kuchyně. Police, která bude ideálním místem pro všechny zelené rostliny co rády světlo, ale ne slunce. Police, nad kterou bude nástěnka s popnutým břečťanem.
Nástěnka, na kterou si zavěsím vánoční led světýlka (romantika hadr), připnu fotky a navěsím spoustu dalších serepetiček. Všechno jsme do puntíku dali, jen ty serepetičky žádné nemám, no fakt! Takhle betonové květináče, mísy, stolky, ale žádné závěsné serepetičky. Tak aspoň, že ty fotky.
Původně jsem myslela na kari síť, ale když vám rodina jede směr Ikea a ještě se vás zeptá, jestli tam něco nechcete (no bažeže), první položkou na mém seznamu byla jejich drátěná nástěnka.

Odškrtávám si další položku do našeho seznamu šikovných ručiček. Police se starých dřevěných roštů. A vypadají cíleně vintage. A jestli břečťan neumořím, jednou to bude dokonalá zelená stěna.

Read More
Loading

Registrace

Vyberte seznam(y):

Buďte s námi