Články:U nás

DIY fotodekorace na zeď

Jeden dárek a jedna dekorace, která měla být dárkem. Jenže v rukávu mám ještě záložní plán, takže jsem se s ní vytasila už teď. A zase na větev. To je taková originální rychlovka, která navíc dobře vypadá. A jestli jedete v nordic duchu, není nic lehčí…

Read More

Jsem jenom ženská….

…ženská, co miluje drobné radosti.Zkrátka a dobře, nad materiálnem rozhodně neohrnuju nos.Dokonce kajícně přiznávám, že koupit si něco pro radost je celkem spolehlivá náplast na různé zdroje nepohody.V poslední době jsem ulovila několik příjemný…

Read More

Dělej malé věci s velkou láskou

Svatá pravda!Naplňme své dny drobnostmi žitými naplno!S opravdovostí sobě vlastní.I když jde třeba jen o prostření stolu.S láskou, vděčností a radostí.Společně.SPOLU U STOLU….Přeji vám všem dny plné radosti a blízkých lidí.A opět neskonale děkuji za …

Read More

Světelný řetěz house doctor

Jednou z věcí, která umí dokonale zútulnit domov je osvětlení. Ideálně takové, se kterým si můžete podle libosti hýbat. Proto jsem využila dnů Marianne a pořídila si z Bella Rose světelný řetěz house doctor. No, trochu jsem se plácla přes kapsu, ale nejsem tak bohatá, abych si mohla kupovat levné věci. A tenhle kousek plánuji až do důchodu, minimálně!

A když jsem rozbalila tu krásnou krabici, bylo jasné, že za to fakt stojí. Světelný řetěz je vybaven 10 žárovkami, které jsou oproti levnějšímu IKEA řetězu skleněné a dají se vyměnit. A žárovky jsou krásné, designové a přesně tak trochu retro edison. Chodím s nimi po domě a zkouším, kde jim to bude nejvíc slušet. V kuchyni?

A čím méně denního světla doma máme, tím víc stojím o to umělé a ještě tak pěkně zabalené. Jak si podzim zpříjemníte vy?

Read More

Zapálený obývák

aneb když se řekne HYGGE.


Co je Hygge? 

Že jste o něm neslyšeli? Třeba ho právě děláte. Fenomén, který k nám dorazil z Dánska (prý jsou Dánové nejšťastnějším národem, jak se to asi měří. Šťastnometrem?). V podstatě jde o užívání si maličkostí a nepředstavování si relaxace jako pasivního povalování. Jde hlavně o všechny ty krásné okamžiky, které se v běžném životě ztrácí a moc si je neuvědomujeme a tím pádem si je nevychutnáme pořádně.
S knížkou v ruce sama doma, se sklenkou Prosecca a přáteli, s kávou na zahradě, upocená po výšlapu, ale s dokonalým výhledem, s pohledem na spící děti, čaj s medem, chleba s máslem, kafe se šlehačkou, cukroví před Štědrým dnem…
Tak nečekejte na pohodu, ale prostě si ji udělejte. Doma nebo v práci. Na hodiny, na minuty. To je fuk. Prostě vypnout a užít si to. To co je teď.

Pro mě je to třeba ta příprava okolo. Nazdobit si to. I na malý okamžik. Vlastně jsem akorát tak stihla dopít kafe, které stejně vystydlo a trochu si oráchat čokoládový koláč v rozpouštějící se šlehačce. Ale bylo to perfektní! Ema se na chvilku zabavila u anglických písniček pro nejmenší (baby shark jede) a já měla svoje desetiminutové hygge. A taky uklízecí hygge, protože svíčky a betonové dekorace se neslučují se zvědavým batoletem. Jenže ta chvilka bez roztahaných hraček prostě za tu námahu stojí. Howgh.

Read More
Loading

Registrace

Vyberte seznam(y):

Buďte s námi

Doporučujeme