Články:Bydlení

V srpnu …

… prázdniny nám, jako rodičům dávají zabrat … pořád někde lítáme, balíme, spíme, ponocujeme … 

Až mě napadla myšlenka, jak moc se těším, až nastane zase školní režim a až si budu moct dát čaj s nožkama pod dekou 😊

Tak já už zase utíkám … uložit děti a potom, jako odměnu za dnešní náročný den si dám s mým tátou a manželem vínečko a něco dobrého z grilu, na čaj je ještě času dost 😊


Užijte si poslední dny léta …

Read More

V srpnu …

… prázdniny nám, jako rodičům dávají zabrat … pořád někde lítáme, balíme, spíme, ponocujeme … 

Až mě napadla myšlenka, jak moc se těším, až nastane zase školní režim a až si dám čaj s nožkama pod dekou 😊

Tak já už zase utíkám … uložit děti a potom, jako odměnu za dnešní náročný den si dám s mým tátou a manželem vínečko a něco dobrého z grilu, na čaj je ještě času dost 😊


Užijte si poslední dny léta …

Read More

… moje drobné radosti … 2017-08-11 18:10:00

Terasa je, hlavně teď přes léto, náš druhý obývák …. snídáme tady, obědváme, večeříme, grilujeme nebo jen tak lebedíme. Miluju teplá letní rána kdy na ní, ještě v županu, piju svou ranní kávu a koukám z ní na tu naši vesničku …. krásnou …. střediskovou ….

Nevěříte ? Zeptejte se Drápalíka … ten se tady „kochá“ se mnou  :o)

PS: Drápalík je rekvizita z našeho letošního letního kina, kde byl spolu s Otíkem, chrániči sluchu, rohlíky, Tatrou V3S a rozbitým pražákovým sloupkem hlavní hvězdou večera …. Poznáte, jaký film jsme letos promítali ????


Read More

… moje drobné radosti … 2017-07-21 12:08:00


Stála u nás od zimy …. zelená, oprýskaná, vyřazená lavička z tělocvičny …. a i když se na fotkách tváří, že má krásnou „patinu“ … tak jí ve skutečnosti fakt nemá :o)

Konečně na ní došlo … a že mi „holka“ dala zabrat, louhovala jsem jí, opalovala horkovzdušnou pistolí, ale nic nepomáhalo, barva držela jako deset čertů. Pan školník si na ní dal prostě záležet. Bojovaly jsme spolu dlouho, ale nakonec jsem zvítězila já a má bruska na železo. Vzala jsem s ní nejen kovovou kostru, ale i ty dřevěné desky. 

Praly jsme se spolu skoro šest hodin, obdivuji mé sousedy, že ten „kravál“ z brusky vydrželi … večer pošlu kluky na třešně a upeču jim koláč, ať se na mě nezlobí :o) 

Ještě jí čeká „finální kabátek“ … musím natřít železnou kostru základovkou, pak barvou, prohnat fošny hoblovkou a namořit je olejem, ale to všechno už bude „procházka rájem“….

Read More

Relax zone…

„Nerušit!… Maminka trucuje!“
… opožděný dárek k narozeninám a radost veliká…
… a protože mám tady na blogu dovoleno snít, už se vidím pohupovat se Šiškou na klíně a knížkou v ruce, líně sledovat oknem mraky, trucovat, lovit fantazii a nebo jenom chytat lelky…
…. že chci závěsné křeslo v podkroví bylo jasno hned poté, co jsem minulý rok dostala jako překvapení jedno ven, pod pergolu… drželo se mě to jak moucha mucholapky a tak jsem letos oželela moment překvapení a vyslovila se „naférovku“…
… ovšem najít to pravé ořechové už chvilku zabralo…
… ale už je doma, už visí a já si myslím, že interiér rozhodně nenarušilo, spíš krásně doplnilo…

… happy relax time!!!…

(a já jdu zase něco dělat ;))

Vaše Šárka ♥

Read More

DIY neb jak si svépomocí postavit stylový zahradní skleník díl 1.

   Všechny Vás moc a moc zdravím,
třeba jste na tom jako my, že by jste chtěli zahradní skleník, který by byl nejen funkční, ale také stylový ve vikoriánském stylu, alespoň trochu. Bohužel na našem trhnu nic podobného není, vlastně přeci jeden je, ale dát za viktoriánský skleník několik set tisíc není nic pro našinec.
   Budu se snažit vše zdokumentovat, popsat, nafotit i ocenit. Kdyby někdo chtěl odkaz na konkrétní obchod kde bylo co koupeno, neb mi písne na mail.
  V době mé zdravotní neschopnosti, jsem začla brouzdat po netu a hledat. První nápad stará okna, jenže sežeňte ta správná okna, tak nápad padl. Druhý nápad dvojskla bez rámu, obyčejná či druhou jakost, byla reálná, ale celková cena za 1 sklo 50x140cm cca 3200Kč bez DPH se mi též nepozdával, bude to přeci jen skleník. Mamka povídá „tak tam dejte polykarbonát“ já že chci, aby byl čirý jako sklo, tak mi to nedalo a zase jsem hledala na netu, našla jsem to pravé čirý plný polykarbonát s UV velice odolný, paráda, úkol splněn a práce mohly začít.
   Mezi tím najít ty správné dveře, nakonec jsem je našla na aukru, 2m vysoké a 90cm široké, zbavené původního nátěru. Dál jsem hledala nějaké 1 či 2 okna, která by byla větrací, našla jsem bazarová, bez nátěru, nevyzvednutá objednávka, 2 stejná 60x 90cm za 1600Kč a k nim nesmí chybět automatický otvírač okna skleníku 1ks 458Kč- máme 2ks

krok 1
nachystání terénu, rozměření, vykopání základů, bednění, beton

krok 2.
sehnání zedníka, pokud si netroufáte či nemáte čas
náš skleník má 3x2m a bylo potřeba 190 cihel (naše jsou z bouračky, líbí se mi ta nerovnost, různobarevnost)jinak cena cihly od 4Kč/ks, 12 pytlů zdící malty (1pytel 25kg cca 67Kč) vodu.
My máme, dá se říct, dvorního zedníka, vlastně u nás za těch 10 let stavěl všechno, je moc šikovný a můžeme se na něj absolutně spolehnout. Celou základnu postavil za 2 dny s kompletním vnějším vyspárováním. Cena zedník 2000Kč

krok 3
úprava terénu, recyklace cihel, starých dlaždic, víka od kanálu, zbytek štěrku ze dvora, vykopání schodu do skleníku, aby se člověk nemusel plazit po zemi. Nu a já už tam dala tu lavičku, kterou jsem tam viděla, ještě než celá realizace začala, dnes už jsme na ní seděli, nádhera a ten klid….

krok 4
stavba vlastní kostry ze dřeva
hoblované hranoly 4x4cm délka 3m – 27kusů s dopravou 2455Kč
speciální TK vruty do dřeva 146Kč
naklepávací šrouby s hmoždinkou 20ks 60Kč

   Krásné léto všem, za nedlouho díl.2 Vaše

Read More
Loading

Registrace

Vyberte seznam(y):

Buďte s námi