ČLÁNKY Z BLOGŮ O Zahrada

Minikiwi

Krásný den. Poslední dny obdivuji při každém posezení na terase naši kvetoucí aktinidii význačnou (Actinidia arguta), známou také jako „minikiwi“.

Read More

Oběd na zahradě

V pátek jsem si objednala rychlovarnou konvici, která nám odešla jako další spotřebič během pár měsíců. A aby mělo co odcházet dál, přihodila jsem k němu mixér.

Read More

U Vintagelover

Letos se toho slunečného počasí nemohu nabažit. Miluji toto období, mohlo by trvat klidně celý rok, vůbec bych se nezlobila.  Abych si udělala zásoby na zimu, tak pravidelně každé ráno procházím zahradu s foťákem… photo©vintagelover

Read More

Krásná (ne)známá…

V zahradách ji stále není příliš vidět. Lidé raději investuji do krátce kvetoucích magnólií… kterými jsou běžná zahradnictví počátkem jara doslova narvána. 

Dřín japonský (Cornus kousa), jak se tento krásný keř nazývá, přináší kromě krásných „květů“ i něco navíc – pěkné plody, které jsou jedlé – kuličky se postupně změní v tmavě růžové a svým vzhledem připomínají exotické litchi .-) 

Vykvétá až po olistění – v červnu. Krémově bílé listeny (které bývají často zaměňovány za okvětní plátky) vyrůstají kolem drobného květu. Jelikož se jedná o listeny a nikoli okvětní plátky, výrazně se zvyšuje jeho doba „kvetení“.

Keř je velmi atraktivní i na podzim, kdy se jeho listy zbarví dočervena a po celý rok svou stavbou – roste více do šířky než do výšky (až ke 2 i 3 metrům) a spíše patrovitě a zaslouží si dostatek prostoru.Dříny japonské mají rády kyselou, výživnou zem, která nebude vysychat a vyhovuje jim slunečná pozice. Znáte? Máte? Líbí? 🙂

Krásný den

A.
Read More

Krásu má už v názvu…

… Ale stejně to musím říct, je překrásná, když kvete. Pokud ji ještě neznáte, seznámím vás – kolkvície nádherná (Kolkwitzia amabilis) začátkem června. Miluje sluníčko a dobře propustnou půdu.


Krásný den

A.
Read More
Loading

Registrace

Vyberte seznam(y):

Buďte s námi