Články:U nás doma

… moje drobné radosti … 2017-08-11 18:10:00

Terasa je, hlavně teď přes léto, náš druhý obývák …. snídáme tady, obědváme, večeříme, grilujeme nebo jen tak lebedíme. Miluju teplá letní rána kdy na ní, ještě v županu, piju svou ranní kávu a koukám z ní na tu naši vesničku …. krásnou …. střediskovou ….

Nevěříte ? Zeptejte se Drápalíka … ten se tady „kochá“ se mnou  :o)

PS: Drápalík je rekvizita z našeho letošního letního kina, kde byl spolu s Otíkem, chrániči sluchu, rohlíky, Tatrou V3S a rozbitým pražákovým sloupkem hlavní hvězdou večera …. Poznáte, jaký film jsme letos promítali ????


Read More

… moje drobné radosti … 2017-07-21 12:08:00


Stála u nás od zimy …. zelená, oprýskaná, vyřazená lavička z tělocvičny …. a i když se na fotkách tváří, že má krásnou „patinu“ … tak jí ve skutečnosti fakt nemá :o)

Konečně na ní došlo … a že mi „holka“ dala zabrat, louhovala jsem jí, opalovala horkovzdušnou pistolí, ale nic nepomáhalo, barva držela jako deset čertů. Pan školník si na ní dal prostě záležet. Bojovaly jsme spolu dlouho, ale nakonec jsem zvítězila já a má bruska na železo. Vzala jsem s ní nejen kovovou kostru, ale i ty dřevěné desky. 

Praly jsme se spolu skoro šest hodin, obdivuji mé sousedy, že ten „kravál“ z brusky vydrželi … večer pošlu kluky na třešně a upeču jim koláč, ať se na mě nezlobí :o) 

Ještě jí čeká „finální kabátek“ … musím natřít železnou kostru základovkou, pak barvou, prohnat fošny hoblovkou a namořit je olejem, ale to všechno už bude „procházka rájem“….

Read More

… moje drobné radosti … 2017-07-07 13:02:00

„FIRST LOVE“ … první láska …. takhle poeticky se jmenuje tento nádherný rozrazil s purpurově růžovými květy … ten kdo mu ten název dal, věděl proč … u mě to totiž „láska na první pohled“ byla stoprocentně.

U nás na zahradě mu dělá vybranou společnost nažloutlý tavolník s růžovými květy, keř hakuro vrby, zelený dochan a u jeho nohou se tiše sklání nizounké rdesno …. 

Rozrazil / Veronica / je nádherná trvalka, kvete klasovitými květy a dobře se mu daří na sluníčku nebo jako u nás v mírném polostínu. Já jej mám sesázený s jeho světlejší příbuznou „Pink Harmony“. Pokud mu budete pravidelně odstraňovat odkvetlé klasy odmění se vám květenstvím až do konce léta.


A jak to máte s rozrazily vy ???
Jsou také vaší „první láskou“ ????  Read More
Loading

Registrace

Vyberte seznam(y):

Buďte s námi