Články:Zahrada

Moje chvilka / blogerské Vánoce

Volejte třikrát sláva, mám tu příspěvek s vlastní výměnou. Moje druhá výměna padla na blogerku Aničku (tu její zahradu snad ani netřeba představovat) a já netrpělivě a s nadšením očekávala balíček.

Read More

Když to kvete i za humny…

Alespoň kousek jsem si té luční krásy přinesla i domů. A přizdobila jen žlutozeleným květenstvím po bouřce polehlého kontryhelu měkkého, který celou jemnou kompozici dokonale doplňuje.

Read More

Minikiwi

Krásný den. Poslední dny obdivuji při každém posezení na terase naši kvetoucí aktinidii význačnou (Actinidia arguta), známou také jako „minikiwi“.

Read More

Roste to…

… jako z vody 🙂 Naše letos vybudované zeleninové vyvýšené záhony přinášejí své první plody, resp. natě. Začínáme sklízet špenát, kopr, petrželku, do salátu i na chléb sbíráme nať cibulky sázečky, třídili jsme červenou řepu (protrhnané rostlinky nevyhazujeme, ale po důkladném omytí končí celé v zeleninovém salátu)… A těšíme se na další 🙂 

Rozhodně nelituji, že jsem se do toho loni na podzim pustila. A nakonec ani můj muž, který byl od začátku zásadně proti .-) Zelenině se v záhonech daří, slimáci se k ní nedostanou, dobře se obhospodařuje a navíc vypadá na pohled vše udržovaněji než v tradičních záhonech. 

Srážky zatím zelenině přejí, zalévala jsem jen párkrát. A dvakrát hnojila ředěným výluhem z kopřiv.
Read More
Loading

Registrace

Vyberte seznam(y):

Buďte s námi