Pár orlů mořských okupuje umělou platformu postavenou v roce 2018 v rámci projektu LifePandionPL pro orlovce říční v lesní oblasti Jedwabno. Je to nový a nezkušený pár v této oblasti.

Samice „Stręga“ je stará 5 let, o čemž svědčí tmavý hřeben na vrcholu zobáku a ne zcela bílý ocas. O něco menší samec je plně dospělý. Na jeho pravé noze je vidět několik drobných ran, které mohl utrpět v důsledku územních bojů. Ptáci zatím nový materiál na hnízdo nenosí, ale už začínají vylepšovat stavbu. K odchovu letos pravděpodobně nedojde, i když jsou oba ptáci pohlavně dospělí. Samice orlů mořských mají obvykle mláďata až ve věku 6-7 let.
Na hnízdo se vrátil rezidentní sameček orlovce říčního Napiwek a dochází k nerovným bojům s orlem mořským o hnízdo.

Online přenos:

Orlovec říční webkamera z hnízda v PolskuVideozáznamy:

Orli mořští na hnízdě

Pár orlů mořských na hnízdě orlovců říčních. Nájezdy na hnízdo, vítací výkřiky se zvednutými hlavami, opravování větví a kopání hnízdní díry jsou prvky pářícího rituálu orlů mořských. Ptáci si však hnízdo stále nestaví, takže Stripe a White jsou stále ve fázi zásnub26.3.2023 Dnes si na hnízdo na pár minut sedl známý jedinec, konkrétně samička z roku 2017 z Braniborska s černým kroužkem s číslem AR44. Již v roce 2021 byla spatřena v hnízdě v Jedwabnu a o rok později v lesní oblasti Strzałowo.

Sameček Napiwek se vrátil z migrace. Přiletěl o dva dny dříve než loni.


Orlovec říční Napiwek bojuje o hnízdo s orlem mořským

Orlí samec se stále objevuje na hnízdě


Majitel hnízda, Napivek, odhání nezvané hosty.

Zdroj: Komitet Ochrony Orłów Eagle Conservation Committee, Trine