Při brouzdání na internetu odevzdáváte, ač nechtěně, mnoho informací o svém soukromí. Prakticky každá softwarová firma se ocitla v posledních letech pod tíhou nějakého odhalení týkajícího se bezpečnosti jejich produktů a služeb. Stále více se množí služby, jež kvantifikují polohu uživatele. Online firmy o vás vědí opravdu mnoho informací, kde bydlíte, jaké máte zájmy, co nakupujete, s kým se přátelíte.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});


Společnosti prohlašují, že jejich produkty i služby dbají na bezpečnost uživatelů. Ale je faktem, že majitel smartphonu nebo tabletu nikdy není přímo dotazován na bezpečnost a zda si přeje či ne, aby byla sledována jeho poloha. Prodejci, provozovatelé sítí, výrobci smarthponů, majitelé sociálních sítí a vývojáři aplikací tvrdí, že mají povolení uživatele sledovat. Majitel zařízení je tak držen v nejasnosti, problém je i to, že většina lidí neví, jak sledování funguje.


Firmy zveřejňují své podmínky u svých služeb, produktů a software se kterými musíte souhlasit. Většina lidí jejich obsah ani nečte, nejen, že jsou popsány na několika stránkách v malé velikosti písma, ale často je člověk ani nechápe. Postoj výrobce je tak zřejmý. Když s podmínkami souhlasíte, mohou si dělat s vašimi informacemi co chtějí, například prodají data třetím stranám.

Co dělat pro lepší ochranu soukromí?

Naučte se vypínat lokalizační funkce ve svém Androidu/iPhonu
Lokalizační funkce používejte pouze tehdy, pokud potřebujete nějaké aplikace, například mapy.
Nepoužívejte aplikace ve výchozím nastavení
Vždy si prozkoumejte podrobné detaily, jak daná věc a služba funguje
Vyhněte se známým aplikacím, dokážou z mobilu kdeco vyšťourat. (Facebook Mobile.)
Používejte prohlížeč, který má anonymní prohlížení na rozdíl od výchozího prohlížeče. Například Firefox, který nainstalujete zdarma a má i open source (zkratka OSS) počítačový software s otevřeným zdrojovým kódem.

Ohodnoťte článek o ochraně soukromí na síti

Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

Další články nákupního rádce