Nepatřím mezi nadšence vánočního cukroví, možná i proto, že se domnívám, že v tom nejsem úplně přeborník. Konečně jsem po letech vychytala recepty na klasiku – linecké a rohlíčky, a myslím, že u nás patří mezi ty nejoblíbenější. K tomu pak mám perníčky z Ikea těsta, ráda bych ještě i domácí.

Letos jsem nově vyzkoušela skořicové sušenky, které jsem objevila u  Stáni na blogu a kokosky s tvarohem z blogu Helenky. U skořicových sušenek se mi moc líbil fígl k docílení požadovaného vzoru na sušenkách pomocí paličky na maso – rychlé a efektní, jen já tedy paličku před každým použitím vložila do mouky, aby se sušeny na ni nelepily. U kokosek zase oceňuji, že jsou hned měkké. Doposud jsem mívala recepty, kdy hned po upečení kokosky ztvrdly na kámen. Takže holkám děkuji. Recepty jsem si už zapsala a budu se k nim vracet.

Některé linecké jsem ozdobila čokoládou a mandlovými lupínky.

Cukroví

 

Cukroví

 

Cukroví

 

Cukroví

Manžel má nejraději včelí úlky, ale tady stále ideální recept hledám.

U mě k cukroví neodmyslitelně patří káva nebo čaj. Na Vánoce jsem se pěkně předzásobila a čajů mám momentálně pestrou škálu. Moc mi chutná sypaný zelený čaj s limetkou, ta vůně je náramná.

Cukroví

 

Cukroví

 

Cukroví

Užívejte poklidnou čtvrtou adventní neděli.

Hezký den.

Cukroví