Úchopový míček neboli montessori puzzle ball, jak ho můžete najít na anglických stránkách, je zatím posledním z mých šicích projektů. Zdá se mi jako parádní hračka, která se miminkům dobře drží a je ideální k pasení koníčků nebo potom později k plazení a lezení. Nebo třeba i pro větší děti jako míč na házení a kopání.

Na první pohled vypadá složitě, ale jeho výroba je opravdu jednoduchá, jen trochu zdlouhavá. Míček je ideální na využití zbytků látek, protože si vystačíte s opravdu malinkatými kousky. Tak pokud byste si ho chtěli taky vyrobit, mrkněte, jak jsem postupovala. :))


Budete potřebovat:
  • šablonu - tu jsem si stáhla na blogu S láskou máma
  • zbytky látek - já použila ty, co mi zbyly ze šití hnízdečka a šicího kurzu, převážně kontrastní černou a šedou (ze začátku prý miminka vidí černobíle) a červenou (to je první barva, kterou miminka vidí zhruba od třetího měsíce), ideálně by to měly takové, co mají certifikaci pro děti do tří let 
  • výplň - já použila vatelín, co mi zbyl taky z hnízdečka, ale fajn je duté vlákno
  • nit, šicí stroj, nůžky


Postup:

Postupovala jsem hlavně podle tohohle videa, je tam celý postup moc hezky vidět.
  1. Nejprve jsem si nastříhala 24 kusů čtvrtkruhů a 12 kusů slziček (v šabloně jsem použila velikost 18 cm).
  2. Sešila jsem pak k sobě vždycky dva čtvrtkruhy a jednu slzičku. Vynechala jsem si otvor na otočení a naplnění vatelínem.
  3. Po naplnění vatelínem jsem dírku zašila matracovým stehem.
  4. A jde se kompletovat! Sešila jsem k sobě vždycky tři části v rozích a uprostřed, tím jsem dostala čtvrtinu výsledného míčku. Pak jsem k sobě sešila vždycky dvě na krajích i uprostřed.
  5. A půlky jsem přišila k sobě jen po obvodu. A voila! Je hotovo. 


Zkusíte to taky? :))

Mějte se krásně! Eva
// foto moje ©gathermoments