Cestovní ruch bylo covidovou krizí nejhůře zasažené odvětví. A i přesto, že se hranice pomalu otevírají, stráví větší část Čechů svoji dovolenou v Česku. Vláda připravila na podporu tohoto zdecimovaného odvětví projekt státních rekreačních poukazů. Ty by měly zvýhodňovat pobyty v České republice pro její obyvatele a alespoň trochu pomoci tuzemské turistice. Protože to byla především lázeňská zařízení, kterých se odliv cizinců dotkl nejvíce, v první fázi zmiňovaného projektu, se podpora zaměřuje především na ně a to pod názvem “dovolené v lázeňském Česku”.

V rámci programu je možné čerpat státní příspěvek na dovolenou ve výši 40% (avšak maximálně 4 000 Kč) a dosáhne na něj každá fyzická osoba starší 18 let, která je pojištěná u tuzemské zdravotní pojišťovny. Poté je nutné příspěvek vyčerpat na pobyty v termínu od 1.7. – 31.12. 2020 v oficiálním lázeňském zařízení. Zde je nutno strávit alespoň 6 nocí a absolvovat minimálně 5 léčebných nebo ozdravných procedur. 

Vydávání poukazů spadá do kompetence státní organizace CzechTourism. A právě na jejich portálu Kudy z nudy je možné o příspěvek zažádat online. Zde pobytu Slevový kód bude uveden i na faktuře nebo účtence.