Plánujete po dlouhé době vyrazit na jízdu na kole, ale nejste si jisti, jakou helmu si vybrat? Bezpečnost je na prvním místě, ale co třeba pohodlí a design? Jak vybrat takovou helmu, která skloubí všechny tři aspekty dohromady? Čtěte dále a dozvíte se, jak vybrat ideální cyklistickou helmu pro vaše dobrodružství na kole.

Výběr správné velikosti helmy na kolo

Prvním krokem při výběru cyklistické helmy je určení správné velikosti. K tomu využijeme klasický krejčovský metr. Obvod hlavy změříme asi 2,5 cm nad obočím – to je místo, kde helma sedí nejlépe. S tímto údajem se pak podíváme na velikostní tabulku výrobce helmy. Je potřeba koukat na každého výrobce zvlášť, protože stejně jako u oblečení, i helem to má každý výrobce jinak. Helma by měla padnout přesně, aniž by vám připadala příliš těsná nebo naopak volná.

Parametry a vlastnosti kvalitní helmy

Bezpečnost je klíčovým faktorem při výběru helmy. Zajistěte, že vámi vybraná helma splňuje všechny relevantní bezpečnostní normy, jako je například evropská norma EN 1078. Důležitá je také dostatečná ventilace. Při intenzivní jízdě na kole se rychle potíme, proto je potřeba, aby helma disponovala dostatečným počtem ventilačních otvorů. Další parametr, který je dobré zvážit, je hmotnost helmy. Lehká helma je vhodná pro dlouhé jízdy a nebude způsobovat nepříjemné bolesti krku.

A nakonec – nezapomeňte na styl! Cyklistické helmy jsou dostupné v mnoha designech a barevných variantách. Vyberte si takovou, která vás nejenom chrání, ale také odpovídá vaší osobnosti.

Kompletní výbava na kolo v létě

A jakou další výbavu byste měli zvážit pro vaše letní jízdy na kole? Velmi důležité jsou kvalitní cyklistické kraťasy či kalhoty. Tyto specializované kousky oblečení mají vložené polstrování pro zvýšení pohodlí a jsou vyrobeny z materiálů, které jsou prodyšné a rychleschnoucí.

Cyklistický dres je další skvělou investicí pro vaše vyjížďky na kole. Nejenže vypadá profesionálně, ale také je navržen pro pohodlí a dobrý výkon. Dres je obvykle vyroben z lehkých, prodyšných materiálů, které vám pomohou zůstat suchými i při fyzicky náročné jízdě. Navíc mnoho cyklistických dresů má praktické kapsy na zadní straně pro snadné uchování malých předmětů jako jsou energetické tyčinky, klíče nebo mobil. Cyklistické dresy najdete na této adrese: https://www.shopkilpi.cz/cs/cyklisticke-dresy/0Sy.

Kromě helmy, kalhot a dresu byste měli zvážit také kvalitní cyklistické rukavice, které poskytnou ochranu a zvýšit komfort, případně brýle pro ochranu očí před sluncem, prachem a hmyzem.

Článek Jak vybrat cyklistickou helmu, abyste jezdili bezpečně se nejdříve objevil na České návody.