Jednou z největších výzev v oblasti osobních financí je vymýšlení způsobů, jak utratit méně peněz – a jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je snížení měsíčních výdajů. I když se některé z vašich plateb mohou zdát samy o sobě malé a nevýznamné, jejich dlouhodobý účinek může být obrovský.

Ušetřete za dopravu

Přiznejme si to: Auta jsou jámy na peníze. Nejen, že jejich hodnota neustále klesá, ale také spotřebují mnoho paliva a vyžadují všechny druhy nákladné údržby.

Pokud máte přístup k veřejné dopravě, můžete v průběhu času ušetřit docela dost peněz za palivo, parkování a údržbu. Za malé procento nákladů se můžete dostat z jedné strany města na druhou, do práce a zpět a na nejdůležitější události. Pokaždé, když budete moci nechat auto doma, ušetříte peníze.

Způsoby, jak snížit účty za energii

Účty za energie jsou v mnoha domácnostech velmi vysoké. Ačkoliv moderní doba s sebou přináší několik možností, jak za energie ušetřit, jen málo lidí ví, které to jsou.

Vyměňte žárovky

Vyměňte staré žárovky za úsporné či LED diody. Tyto žárovky jsou asi čtyřikrát energeticky účinnější a vydrží mnoho let.

Nainstalujte programovatelný termostat

Programovatelný termostat umožňuje automatickou změnu vytápění a chlazení vašeho domova, když nejste doma, když spíte, což výrazně šetří na vytápění. Můžete také nastavit, aby se váš dům zahřál nebo ochladil těsně před příjezdem z práce.

Odpojte všechna nepoužívaná elektrická zařízení

Existují v domě nějaká elektrická zařízení, která zůstávají připojena, ale které zřídka používáte? Většina elektronických zařízení neustále odebírá malé množství elektřiny, fantomový náboj, který se může rychle sčítat, když zvažujete, kolik málo používaných zařízení zařízení vlastníte.

Způsoby, jak ušetřit peníze na jídlo

Jídlo je jednou z nejčastějších problémových oblastí průměrné rodiny.

Vařte svá vlastní jídla doma

Když vaříte doma, udělejte toho více, abyste si některé z nich mohli zmrazit nebo vzít druhý den do práce a nemuseli utrácet za obědy v restauraci.

Nakupujte ve slevách a používejte slevové kupóny

Mnoho lidí se ani neobtěžuje dívat se v supermarketu, jaká je cena produktů. Zjistěte, co se vám vyplatí koupit nyní a co až příští týden. Používejte členské karty a slevové kódy a kupóny. Věřte, že budete překvapeni částkou, kterou za jeden nákup ušetříte.

Omezte výdaje za zábavu

Zábava je většinou první věcí, kde většina lidí začne šetřit.

Zrušte kabelovku, předplatné novin a časopisů a hledejte levné možnosti zábavy.