V neděli jsme vyrazili na naši první dovolenou. První, ano, to znamená, že bude i další:-). Letos zůstáváme v ČR, podpoříme český byznys, moře možná příští rok.

Dnes vám ukážu krásu místa, kde jsem bydleli. Fotky nedokáží přenést tak věrně tu nádheru, kterou jsem tam vnímala a viděla, ale pokusím se to trochu přiblížit.

Strávili jsme 4 dny na jihu Moravy v obci Kravsko poblíž Znojma. Ubytování jsem si našla na Amazing Places. Tam máte jistotu, že se nezmýlíte, toť naše dosavadní zkušenost. Toto místo bylo označeno za nejlépe opravenou památku Jihomoravského kraje 2020 a za vítěze kategorie penziony katalogu Amazing Places 2021. To zní slibně, že:-)? Ale realita taková skutečně je.

Potkává se tu historie s industriálem, vše je do detailu sladěné, dobové a moderní se skvěle doplňuje a to jak venku, tak i u uvnitř. Každý pokoj je jiný, z galerie fotek na stránkách je vidět, že všechny jsou krásné. Areál teď slouží zejména ke svatebním účelům, firemním akcím, ale i jako klasické ubytování. Pravda, byla jsme tu jediná rodina s dětmi:-), jinak jsme potkali spíše páry, nakonec pak zřejmě větší rodinu, která pravděpodobně přijela na svatbu. Pobyt jsme původně měli se snídaní, nakonec jsme si přibrali i večeře. Jídlo bylo chutné, snídaňová nabídka pestrá, personál milý. Skutečně bych složitě hledala zápory. Jistou nevýhodou by mohl být fakt, že v blízkém okolí není tolik zajímavostí a musíte vyrážet autem. S tím jsem ale počítala, takže mi to nevadilo. Na náš pokoj jsme se vždy těšili. Někomu by mohlo vadit, že opravy všech budov nejsou dokončené, ale mně to nijak nerušilo.

…pohled na budovu, ve které jsem bydleli, ze dvou různých stran…
…tady vidíte v pozadí budovu, která má částečně opravenou fasádu a okna a další část ještě původní…
…do této budovy jsme chodili na jídlo…
…v areálu původně bývala továrna na výrobu keramiky…
…tady se opravy ještě chystají…
…výše i níže výhledy z okna našeho pokoje…
…níže to, co bylo za těmito dveřmi výše…
…a tady náš pokoj, měli jsme dva propojené a dvě koupelny…
…na zdi původní formy na keramiku…
…moderna vlevo a industriál vpravo, za mě TOP…
…a tady ještě poslední foto přes třista let starého dubu kousek od areálu…

Množství fotek asi nejlépe vypovídá o mém nadšení z místa, kam jsme zavítali. Věčím, že se bude líbit i vám.

Hezké dny.