Kuchyňské roboty jsou nedílnou součástí všech moderních kuchyní. S nimi je příprava jídel mnohem jednodušší. Nejen, že šetří čas, energii, ale v podstatě i vaše peníze. Moderní přístroje se už neomezují jen na základní funkce jako šlehání a hnětení. Zahrnují další rozsáhlé funkce, které zvládnou mnohé úkoly navíc a usnadní přípravu nejrůznějších pokrmů. Pořídit si můžete roboty levnější a méně vybavené nebo pomocníky kvalitnější a dražší. Vše záleží na naší volbě. Pokud vaříte často, rozhodně není na škodu do robota investovat větší obnos peněz. Investice se opravdu vyplatí. Dražší roboti bývají vyrobeni z kvalitnějšího materiálu, kde plast je nahrazen nerezem a zároveň toho zvládají mnohem více. Naopak u levnějších robotů je řada dílů vyrobena z plastu, který se v brzké době opotřebuje a budete si muset koupit nový. Proto před pořízením robota tyto okolnosti dobře zvažte, pročtěte si různé recenze, nebo se poraďte s odborníky.

Funkce robota v praxi

Hlavní výhodou kuchyňského robotu je, že v sobě kombinuje několik přístrojů najednou. Před koupí si zjistěte, jaké funkce dokáže daný robot vykonávat. Mezi základní funkce patří strouhání, sekání, hnětení, šlehání a míchání. Příslušenství by mělo být vybaveno také mlýnkem na maso a samozřejmostí je také dostatečně velká nádoba. Dále je vhodné se zaměřit také na systém míchání, počet rychlostí a další doplňkové funkce. Dalším aspektem, který stojí za uvážení je velikost robota. Velikost kuchyňského robota závisí na tom, pro kolik lidí vaříte a pečete. Hmotnost i rozměry jednotlivých modelů se poměrně liší, a je tak třeba počítat s tím, kolik vám zaberou v kuchyni prostoru. V neposlední řadě pamatujte na bezpečný provoz přístroje. Před koupí se ujistěte zdá má robot tzv. pojistku proti přehřátí. Pojistka zabrání přetížení přístroje při dlouhodobém používání a zabraňuje tak, aby se robot rozbil. Výhodou je i bezpečnostní pojistka, která zabrání nechtěnému zapnutí. Ta funguje tak, pokud máte příslušenství špatně nasazeno, nenasazeno vůbec nebo není například zavřená nádoba na suroviny, robot se vůbec nezapne. Toto oceníte, zejména pokud máte doma děti, které zkouší mačkat kdejaké tlačítko.
Ujistěte se také, zda lze k danému typu robota dokupovat příslušenství. Pokud si koupíte základní verzi můžete pak postupně dokupovat další součásti.