Včera jsme se stali svědky zrůdného činu Putina. Tato zpráva mě zcela paralyzovala, neustále mi ubíhaly myšlenky na lidi, kteří jsou nuceni snášet důsledky konflitku, na obyčejné lidi, jako jsem já, vy, kteří jsou teď v ohrožení. Učím děti z Ukrajiny, i na ně jsem myslela. Máme prádzniny, jejich reakce zatím neznám. Rodiny těchto “dětí” tam stále žijou. Co bych dělala já? Jak jim pomoci? Kam až Putin zajde? Jak se to dotkne nás? Jak dlouho to potrvá? Milion otázek téměř celý den. Pak jsem si řekla, že musím vypnout. M U S Í M!

Sedla jsem do auta, zajela si do blízkého obchodu s květinami, vybrala kupu květů abych si doma udělala hezky, abych se odreagovala a vyzkoušela právě teď něco, co jsem měla už několik dní v plánu. Taková moje terapie květinami. Takto jsem postupovala:

Do bedýnky jsem položila potravinovou fólii, připravila jsem si tetrapak obal po kefíru a dvě plastové lahvičky po pepsi. Ideální by byly ty od mléka s uzávěrem, ty by tam pasovaly akorát, ale jako naschvál jsem měla jen ty, které musíte rozstřihnout, ale poradila jsem si. Na druhé straně plastovou lahev u nás doma zase tak často nepotkáte, ale ten den jsme se stavili v KFC, kde jsme je dostali:-). Uděláte z nich jakési lodičky, vystelete aranžovací hmotou, necháte nasát vodou a pak už jen zdobíte a zdobíte. Nezdá se to, ale materiálu je třeba poměrně dost. Já použila:

waxy
růži
tulipány
tymián
borůvčí
cibulky modřence
thilandsii
asparágus

Vše jsem naaranžovala tak, aby se nádoby na dně krabičky schovaly co nejvíce. Drobná místa jsem zakrývala thilandsií a tymiánem.

Fotila jsem uvnitř i venku.

Výsledek mi udělal radost. Takovou vzpruhu jsem potřebovala, alespoň na chvilku.

Na zahradě jsem stihla zasadit i pár macešek, takže máme na terase zase o něco více jara.

Je fajn ty informační kanály na chvíli vypnout. Problém to nevyřeší, ale pookřejeme a nabydeme zase trochu tolik potřebných sil.