Asi neexistuje ikoničtější kosmetický produkt, než je rtěnka. Ne nadarmo se v kosmetickém světě přirovnává červená rtěnka k malým černým šatům v oblékání. Ze svého okolí vím, že průměrně mají běžné ženy ve své sbírce zhruba pět až deset rtěnek. To se ale bavíme o běžné ženě. Co si budeme povídat, dnešní článek bude číst spíš spousta nadšenějších žen, které doma mají rtěnek desítky. A já se hrdě řadím k vám!
Většinou prohlašuji, že můj nejoblíbenější kosmetický produkt je bronzer, ale při přípravě tohoto článku jsem zjistila, že má sbírka rtěnek je přinejmenším pořádná. 🙂 Na moji obhajobu ale musím říct, že bez rtěnky mě snad nikdy nepotkáte a pokud ano, ozvěte se a já si napíšu černý puntík. :)) Při hledání otázek do TAGu jsem jich našla spoustu v různých variantách. Otázky do tohoto článku jsem tedy poskládala z různých kosmetických, českých i zahraničních, blogů a snad se vám bude líbit ten dnešní stejně, jako ten minulý o paletkách očních stínů (tady). Milovnice produktů na rty si určitě přijdou na své! 🙂
 1. Lesk nebo rtěnka?
 2. Používala jsi máminy rtěnky, když jsi byla malá?
 3. Kolik ti bylo, když sis koupila první rtěnku?
 4. Vzpomeneš si, jaká byla tvá první rtěnka?
 5. Kolik máš doma rtěnek?
 6. Kolik máš doma tekutých rtěnek?
 7. Kolik máš doma lesků na rty?
 8. Jakou rtěnku sis pořídila jako poslední?
 9. Nejdražší rtěnka?
 10. Nejlevnější rtěnka?
 11. Nejoblíbenější rtěnka?
 12. Nejoblíbenější lesk na rty?
 13. Růžové, nude nebo rudé rty?
 14. Barva, kterou bych si na rty nikdy nedala?
 15. Používáš konturovací tužku?
 16. Používáš štěteček na nanášení rtěnek?
 17. Používáš rtěnky v tužce?
 18. Co říká tvůj manžel na to, že nosíš rtěnky?
 19. Rtěnky, o kterých se příliš nemluví?
 20. Nejdivnější věc o tobě a rtěnkách?

1. Lesk nebo rtěnka?

Rozhodně rtěnka. Lesky moc nevyhledávám, protože mi většinou vadí to, že lepí a nic nevydrží. Mám na rtech ráda pigmentované produkty a když už chci něco lesklého, sahám častěji po olejích, nebo gelových/sheer rtěnkách.

2. Používala jsi máminy rtěnky, když jsi byla malá?
Téměř určitě jsem si jistá, že nepoužívala. Rtěnky jsem začala aktivně nosit až později, myslím, že okolo šestnácti nebo sedmnácti, a tou dobou už jsem u rodičů nebydlela.

3. Kolik ti bylo, když sis koupila první rtěnku?

Řekla bych, že mi mohlo být patnáct, ale jistá si tím nejsem. 🙂

4. Vzpomeneš si, jaká byla tvá první rtěnka?Na značku si sice nevzpomenu, ale vím, že to byla nějaká hodně světlá korektorová nude. Když mi bylo patnáct, tahle barva byla v kurzu. Úplně nejlépe pak vypadala k hodně opálené pleti, čehož jsem dosahovala občasnou návštěvou solárka. 🙂 Takový ten teenage evergreen…

5. Kolik máš doma rtěnek?

Zákeřná otázka, kvůli které jsem strávila celé jedno odpoledne reorganizací mé kosmetické sbírky. Celkem mám doma 90 rtěnek, z čehož je 72 klasických, 10 v tyčince, jako jsou například Colour Pop Lippie Stix, Revlon Ultra HD a tak dále a nakonec 8 rtěnek v tužce – třeba Art Sticky od Bobbi Brown, Velvet Matte Lip Pencil od Nars a podobně.
tag o rtenkach

6. Kolik máš doma tekutých rtěnek?

Tekutých rtěnek mám doma 48. Drtivá většina z nich je klasická tekutá matná, ale najdou se i tekuté rtěnky, které nezasychají, třeba Revlon, Melted od Too Faced, nebo nově také matné shakery od Lancome.

7. Kolik máš doma lesků na rty?

Lesků na rty mám celkem 18, což je myslím jasným důkazem, že lesky na rty prostě nevyhledávám. Tedy minimálně ne tolik, jako rtěnky. 🙂 Z celkového počtu jsou dva z nich lesky na zvětšení objemu rtů, které mám moc ráda a nepočítala jsem do tohoto součtu mé oblíbené oleje na rty. Což by bylo ještě plus sedm dalších kousků.

lesky na rty mac too faced laura mercier

8. Jakou rtěnku sis pořídila jako poslední?

Poslední jsem si pořídila rtěnku Tom Ford z kolekce Lips&Boys. Nekupovala jsem si ji, ale dostala, protože během VIP dnů se značkou Tom Ford v Douglasu v OC Nový Smíchov byla akce, kdy při nákupu Tom Ford nad tři tisíce dostanete rtěnku zdarma. Zdarma, ehm… 🙂 Každopádně je to odstín 82 Alexander a je to opět nude a je překrásná. A pokud netušíte, tak Alex se jmenuje můj syn. Takže když jsem si nemohla ze všech těch desítek odstínů vybrat, vzala jsem ji právě podle jména. Pod jménem manžela se totiž ukrýval pěkně ošklivý odstín, takže jsem zkusila syna, ha ha.

tom ford rtěnka alexander


9. Nejdražší rtěnka?

Opět a jak jinak než Tom Ford. Klasická krémová rtěnka v ikonickém obalu za neuvěřitelných 1400,-. Kam se hrabou všechny rtěnky od Diora, Chanelu, Guerlainu a Estée Lauder. 🙂

tom ford rtenka

10. Nejlevnější rtěnka?

Upřímně si nejsem vůbec jistá. Ceny na internetu se různí a těžko říct, která z nich byla nejlevnější. Takže skupinově bych jmenovala rtěnky Catrice, Rimmel, Barry M, Sleek, Milani, nebo Avon..

tag rtenky nyx sleek barry m


11. Nejoblíbenější rtěnka?

Nejoblíbenější rtěnku nemám. Ani si nemyslím, že to lze. Pokud máte doma rtěnek deset, asi je možné mít jednu oblíbenější než jinou, ale při množství, které mám doma já, to nezvládnu definovat. Miluji nude a růžové rtěnky, ale favoritů je víc. Většinou je oblíbená ta, kterou jsem si koupila naposledy. Tu pak mám tendence nosit častěji, ale nejoblíbenější bych ji nenazvala. Nejoblíbenějšími rtěnkami obecně jsou ty od značek Estée Lauder, nebo v poměru ceny a výkonu Urban Decay.

oblibene rtenky estee lauder

12. Nejoblíbenější lesk na rty?

Nevím, jestli se dají počítat jako lesky, ale já jsem je do této kategorie zařadila. Nejoblíbenější skoro lesk na rty je bez všech pochybností Clarins Instant Light Lip Perfector. Mám tři odstíny a až je dodělám, jako že se mi to kupodivu opravdu povede, koupím si je znovu a přihodím i další odstíny.

lesky na rty clarins


13. Růžové, nude nebo rudé rty?

Těžká otázka, protože rtěnky opravdu velmi často střídám a nebojím se barev. Nejčastěji ale nosím nude odstíny, což je stejně pořád široký pojem. Tělová nude, béžová nude, růžová nude, růžová, korálová… 🙂 Mám je ráda všechny! Zajímalo by mě, kolik z vás se striktně drží jedné jediné barvy/škály barev, nechce se mi totiž věřit, že to aspoň půlka z vás nebude mít stejně jako já, tak mi dejte vědět!

rtenky

14. Barva, kterou bych si na rty nikdy nedala?

Jako maminka a manželka musím na veřejnosti působit alespoň trochu důstojně. Stačí můj komplet potetovaný manžel…:) Už takhle mívají mladé maminky problém, že je autority neberou vážně. A nedokážu si představit, jak by mě brali v nemocnici, školce, nebo u doktora, kdybych přišla se zelenou rtěnkou. 🙂 Osobně se mi tyhle trendy vůbec nelíbí a moc jim nerozumím. Pokud vás to baví, směle do toho, já se ale budu držet klasiky. Žádnou žlutou, tyrkysovou, zelenou, černou ani bílou rtěnku tak v mé sbírce nenajdete.

YSL rtenky yves saint laurent

15. Používáš konturovací tužky na rty?

Velmi zřídka a jen v případě, že je to nutné kvůli rtěnce, nebo výslednému looku. Nejčastěji používám jen jednu v odstínu mých rtů a tak jich ani nepotřebuji mít dvacet. V současné době jsem zredukovala počet konturovacích tužek na cca pět, kde mám několik nude odstínů a několik červených. Dobrá rtěnka podle mě konturovací tužku nepotřebuje, nerozpíjí se a nerozmazává a dobře drží i bez ní. Občas ji použiji v případě, že chci mít dokonalé rty a barva rtěnky je hodně tmavá nebo výrazná.
 

16. Používáš štěteček na nanášení rtěnek?

Většinou ne, jsem na to líná. Co víc k tomu dodat…

17. Používáš rtěnky v tužce?

Ano a ačkoliv jich nemám moc, mám je ráda. Budu si muset rozšířit sbírku…. 🙂 Vlastně je to super praktický nápad. Rtěnka a konturovací tužka v jednom! Nicméně klasická rtěnka je prostě klasická rtěnka.

rtenky v tuzce bobbi brown nars
rtenky v tuzce maybelline

18. Co říká tvůj manžel na to, že nosíš rtěnky?

Z aktivního pusinkování na ulicích po pár letech manželství (a dítěti/dětech) většina z nás vyroste, takže rtěnky nejsou žádný problém. 🙂 Na rtěnky manžel neříká v podstatě vůbec nic, pokud se obtiskují, řeknu mu, aby si případně otřel pusu a tím celá kauza rtěnka končí. A pokud je otázka mířena spíš na to, jestli se manželovi namalovaná pusa líbí, pak je odpověď ano. Celkově se mu líbím víc namalovaná (což je v pořádku a naprosto logické :)), takže se mu líbí i rtěnky. Kupodivu mi většinou komentuje jen ty něčím zajímavé a takové, o kterých si myslím, že se obecně chlapům líbit nebudou. Naposledy mi pochválil Kat Von D Requiem. 🙂

19. Rtěnky, o kterých se příliš nemluví?Přemýšlela jsem a asi by se mohlo víc mluvit o rtěnkách Sleek. Mají bezvadnou texturu, jak ty matné, tak ty krémové, velmi dobře drží a já je nosím moc ráda. I výběr odstínů je fajn. Eshopů, které Sleek prodávají navíc už najdete víc než dost.

rtenky sleek


20. Nejdivnější věc o tobě a rtěnkách?

Hodně random otázka a tak nějak nevím, na co bylo při vymýšlení otázky myšleno. 🙂 Každopádně já asi zmíním jednu zvláštní věc o MAC rtěnkách. Pokud mě sledujete už nějakou dobu, asi jste zaznamenali, že rtěnky MAC nepatří k mým oblíbeným a většiou je hodnotím spíš vlažně, nebo podprůměrně. Přesto je MAC značkou, od které mám doma v současné době nejvíc rtěnek a už jsem jich zvládla několik během posledních pár let spotřebovat. Proč tomu tak je nevím. Asi mě něco nutí je stále kupovat.. ha ha 🙂

rtenky mac
To byla tedy poslední otázka a dnešní článek máme za sebou. Snad jste se pobavili a třeba i zasmáli. Pokud budete chtít, vyberte si nějakou otázku z tohoto TAGu a odpovězte mi na ní do komentářů! Třeba kolik rtěnek máte doma vy a co na nošení rtěnek říkají vaši chlapi! 🙂 A pokud jste blogerka, neváhejte se k TAGu přidat, pokud vás jen trochu zajímá. .) Mějte se krásně! L.