Hnízdo orlů bělohlavých Fraser Point se nachází na západním konci ostrova Santa Cruz. Hnízdo je umístěno asi 2,5 metru nad zemí ve stromu starého dubu.
Hnízdí zde samec A-14 Andor, který se vylíhl v hnízdě Baby’s Harbor na ostrově Santa Cruz v roce 2017, a samice A-49 Cruz, vylíhlá v hnízdě Pelican Harbor v roce 2006.

Poté co mladá samička 53/D Lilibet vyletěla z hnízda a mladý sameček 57/D Victor byl převezen do záchranného centra, se na hnízdě začaly objevovat mladé ostrovní lišky.

Liška ostrovní

Liška ostrovní je malý druh lišky, obývající ostrovy Channel Islands u pobřeží Kalifornie. Dnes existuje 6 poddruhů těchto lišek, každá endemická pro jeden ostrov.
Liška ostrovní je výrazně menší než liška šedá, a pravděpodobně nejmenší liška Severní Ameriky. Délka činí 48–50 cm, výška v kohoutku pak 12–15 cm. Ocas je výrazně kratší než u lišky šedé – 11–29 cm oproti 27–44 cm. To je způsobeno tím, že liška ostrovní má o 2 ocasní obratle méně než liška šedá. Liška ostrovní váží mezi 1 a 2,8 kg. Největší poddruh se vyskytuje na ostrově Santa Catalina a nejmenší na ostrově Santa Cruz. Samci jsou vždy větší než samice. Liška ostrovní má šedou srst na hlavě, ryšavě červenou na stranách a bílou srst na břiše, krku a spodní polovině obličeje. Černý pruh se táhne od hřbetu k ocasu. Mladé lišky mívají ve srovnání s dospělými bledší, ale hustší hřbetní kožíšek. Uši jsou navíc ve srovnání s dospělými liškami tmavší.
Místo výskytu lišky ostrovní lze nalézt ve všech typech na stanovištích Normanských ostrovů. Patří sem údolní a podhorské pastviny, pobřežní křoviny, pobřežní útesy, oblasti písečných dun, jižní pobřežní dubové lesy, ostrovní lesy, borové lesy a pobřežní močály.
Vzhledem k tomu, že existuje malý sexuální dimorfismus a relativně stejné poměry pohlaví v populaci, předpokládá se, že tento druh tvoří monogamní vazby. Páření ostrovních lišek nastává od ledna do dubna v závislosti na zeměpisné šířce. Po spáření rodí samice lišek za 50 až 63 dní. Ačkoli průměrná velikost vrhu jsou 2 až 3 mláďata, může se pohybovat od 1 do 5 mláďat. Mláďata se rodí v doupatech. Doupě zahrnují zemní díry, duté stromy, hromady skal, keře, jeskyně a umělé struktury. Pokud však liška nemůže najít vhodné doupě, vyhrabe díru do země. Doupě slouží k ochraně mláďat před nepřízní počasí, predátory a dalšími nebezpečími. Mláďata se rodí slepá, váží přibližně 100 gramů. Dospělé hmotnosti dosahují první zimou. Během prvních 7 až 9 týdnů jsou závislé na své matce, pokud jde o mléko. Kolem května až června, po odstavení, vylézají ze svých doupat a hledají potravu se svými rodiči. O mláďata se starají oba rodiče. Mladé lišky zůstávají přes léto u rodičů, ale v září se osamostatní. Mladé lišky se obvykle zdržují v okolí doupěte, zatímco rodiče od něj odcházejí. Pohlavně dospívají ve věku kolem 10 měsíců. Lišky ostrovní jsou schopné rozmnožování po jednom roce věku.

Ostrovní lišky žijí osamělým denním způsobem života. Rozsah samců lišek z Channel Island se v průběhu ročních období liší více než u samic. Území si značkují močí a výkaly zanechanými na nápadných pevninských prvcích. Je o nich známo, že jsou dobří stromolezci.
. Komunikují spolu různými vokalizacemi, řečí těla, čichovými signály a vizuálními signály. Tato znamení mohou vyjadřovat dominanci i submisivitu. Submisivita může být vyjádřena sklopením hlavy, zploštěním uší, kňučením, olizováním a nedostatkem očního kontaktu. O tomto druhu je známo, že je učenlivý, přítulný, hravý a zvědavý. Mohou vykazovat agresivní chování, když se k nim poprvé přiblíží člověk, ale brzy po dopadení jsou submisivní.
Ostrovní lišky jsou všežravé a jejich potrava se skládá převážně z hmyzu a ovoce. Jejich strava závisí na sezónním a regionálním množství potravin. Pojídají také myši a ptáky. Někdy se tyto lišky živí plazy, jako jsou ještěrky, obojživelníci, suchozemští plži a lidský odpad, ale ne tak často, protože tyto položky nejsou na ostrovech tak hojné. Kromě toho je známo, že shánějí potravu na plážích podél pobřeží.

Stav ochrany lišky ostrovní je klasifikován jako „vzácné/s nižším rizikem“ podle IUCN a „ohrožený“ státem Kalifornie a jsou chráněny zákonem státu Kalifornie. Na každém ostrově není více než 1000 lišek a na menších ostrovech jen 40 lišek. Vzhledem k tomu, že jejich genetická variace je nízká, jsou náchylní k nemocem a následkům změn prostředí způsobených člověkem.
Hrozby pro lišku ostrovní zahrnují ztrátu přirozeného prostředí, změny stanoviště vyplývající z vysazení nových býložravců, konkurenci s divokými kočkami, nemoci způsobené domácími psy a dopravní nehody. Opatření a programy přijaté na ochranu ostrovní lišky zahrnují vyšetřování nemocí, likvidaci divokých koček a potenciální programy chovu v zajetí. Americké námořnictvo a U.S. Park Service okupují jejich ostrovy, aby je pomohly chránit. Tento druh je v současné době kandidátem na klasifikaci americké ESA jako ohrožený. Stát Kalifornie ji již považuje za ohrožené. Vynutit si takovou ochranu je však obtížné, protože žijí na malých odlehlých ostrovech.
Mezi predátory lišky ostrovní patří člověk, krkavci obecní, orli skalní a orli bělohlaví. Průměrná délka života lišky ostrovní je 4 až 6 let, ale někteří jedinci se mohou dožít 15 let.

Online přenos z hnízda:

Orel bělohlavý webkamera Fraser Point

Videozáznamy:
Mladá liška na hnízdě

Dvě mláďata lišky ostrovní na orlím hnízdě hledají zbytky potravy.



Mladá liška se vrací na hnízdo, orli se tam stále vracejí a na hnízdě jedí, tak liška zde nachází nějaké zbytky.

Zdroj: Institute for Wildlife Studies
Videozáznamy Arlene Beech, Cali Condor