Lvice Nikita byla nalezena připoutána ke zdi v domě během policejního zásahu na drogové dealery v Tennessee. Protože byla omezena na betonovou podlahu, měla na loktech obrovské otoky, trvalo měsíce, než se uzdravila. Byla tak hubená, že jste ji ošetřovatelé mohli nosit pod jednou paží. Úředníci ji odvezli do zoo v Nashvillu v Grasmere, ale nemohla zde žít s ostatními lvy. Museli pro ni najít nový domov. Big Cat Rescue souhlasila s přijetím Nikity a od 30.11 2001 se jí stala domovem záchranní stanice pro velké kočky v Tampě.

Nikita vzkvétala pod péčí veterinářů a ošetřovatelů. Vyrostla z ní velká, krásná a zdravá lvice.
Je nesmírně hravá a před ošetřovateli a návštěvníky se předvádí, převrací se na záda, zvedá tlapy, nebo se pokouší udělat kotrmelec.


Přestože si ošetřovatelé přáli, aby měla svobodu, kterou si zaslouží, její návrat do volné přírody nebyl možný. V záchranné stanici jí byl dopřán výběh o velikosti jednoho akru. Nikita oslavila 2. února své 19. narozeniny, jako dárek dostala od ošetřovatelů velkého plněného krocana.

Big Cat Rescue je jedna z největších akreditovaných svatyní na světě, veterináři, ošetřovatelé a dobrovolníci se zde věnují zneužívaným a opuštěným velkým kočkám. V záchranné stanici je přibližně 80+ lvů, tygrů, rysů, pum a dalších druhů, z nichž většina byla opuštěná, zneužívána, osiřelá, zachráněna před přeměnou na kožešinové kabáty nebo zachráněna z nelegálního obchodu.


Svatyně začala zachraňovat exotické kočky 4. listopadu 1992.
Cílem záchranné mise Big Cat je poskytnout kočkám nejlepší péči, ukončit zneužívání velkých koček v zajetí a zabránit vyhynutí velkých koček ve volné přírodě. Pokud je to možné, po léčbě a rehabilitaci navrací zvířata do volné přírody, například rysy červené.
Big Cat Rescue má mnoho druhů koček, z nichž mnohé jsou nyní ohrožené, nebo jim hrozí zánik včetně:
Tygrů, lvů, leopardů, pum, rysů, servalů, ocelotů a karakalů.

Online přenos z vývěhu lvice Nikity:

Lev ve výběhu v záchranné stanici

Videozáznamy

Lvice Nikita 3. února oslavila 19. narozeniny.
Dostala narozeninový dárek!


Krásná lvice Nikita – vypadá děsivě a agresivně

Zdroj: bigcatrescue.org/nikita