… a stejně zase přijde něco, co vám připomene to mnou otřepané: Chcete-li pobavit Boha, dělejte si plány… Ačkoliv teď to tak úplně nesedí, protože s plány to moc nesouvisí.

Tento týden mě jedna úžasná kamarádka na instagramu nominovala na výzvu: 5 věcí, které o vás nikdo moc neví… nebýt to ona, ani bych se tím nezabývala… nicméně, kvůli ní jsem do toho šla.  Po počátečním dojmu, že vlastně o mě víte všechno, protože to tady jedu s vámi úplně na čisto, jsem zjistila, že nevím, kterých 5 věcí z těch mnoha mám vybrat…Bylo to v neděli a ještě jsem to brala s nadhledem….

Barunka se mi už delší dobou nelíbila (respektive už když jsem si ji vybrala, tušila jsem, že tohle není zdravé štěňátko), stále hůř se jí vstávalo a prostě jsem cítila, že to není ono…  Dnes po rtg se verdikt potvrdil. Moje holčička má fatálně v pytli kyčle… ve smyslu… špatně je úplně všechno, kloubní jamka i kloub samotný. Genetická vada.

Nebudu rozepisovat podrobnosti, ale nějak extra dlouho se mnou nebude.

Neloučím se s ní ještě, znáte mě, zabojujem, ale … musím se vypsat.

Moje Barunka, de facto Barunka Druhá, Barunka První byla pravým jménem Bahara a byla s námi krásných 10let. Také Tosa Inu. Baruka Druhá je vlastním jménem nevím co, protože prostě to je Baryšek. A je to moje DUŠE od začátku… Tolik citlivá, tolik moudrá, tolik něžná, laskavá, krásná, vznešená… tolik moje… Všechna zvířata, co jsme kdy měli vždycky více poslouchala mého muže… a vždycky ho nějak podivně zbožnovali, stejně jako já. Ale Barunka ne… ta si mě vybrala, jako by tušila proč.

Byla se mnou od malička a při mě, kdykoliv bylo potřeba. To jí jsem brečela do kožichu, když jsem se „to“ dozvěděla, to jí jsem všechno říkala, to ona mě dokázala vždycky rozesmát…. Vždycky tak moudrá a citlivá.

Od malička marodila s kdečím. A jediné místo, kde je správně hysterická ženská je veterina. Děkuji za nepřekonatelnou paní doktorku z kliniky Petpet… za tuhle ženskou budu dýchat.

A proto, že Barunka si pečlivě vybírá lidi se kterými bude „ka“ a především chlapy a protože na opak s každým zvířetem moc „ka“ chtěla a proto, že Berti chtěl mít také svého pejska, pořídili jsme Rockyho.

Barunka šťastná, měla parťáka… a chápala, že je ještě malý a ona něžná obryně, ho přijala s láskou a péčí sobě vlastní a tak ho zašlápla (láskyplně) jen občas… ale většinu času se nechala kousat do pysků na tlamě i do slabin… lehla si, aby na ni dosáhl a nechala ho, ať si dělá, co chce, protože věděla, že kdykoliv bude chtít, prostě ho ze sebe setřepe ? S ženskou moudrostí mu dopřála pocit, že on je ten silnější a ten „mačo“.

Jsem šťastná, že jsem se s ní, s holkou mojí, vždycky domluvila… že jsem nikdy nepotřebovala jít na ní po zlém a nemusím si teď nic vyčítat.

Neskládáme zbraně a zabojujeme spolu. Protože si za to stojíme. A já udělám všechno, ale jedno vím, trpět jí nenechám. A už teď jsem vděčná, za další vyjímečnou duši, se kterou jsem měla tu čest, projít kus cesty.

Hodně jsi mě naučila a učíš mě stále. Klaním se před tebou, moje čistá duše Baryňákovatá…..

Miluju tě, duše moje, navždycky!

The post Někdy se snažíte sebevíc… appeared first on Iconioo.cz.