Kamera se nachází v národním parku divoké zvěře na jezeře Onalaska v srdci oblasti řeky Mississippi a nabízí jedinečný pohled na migrující ptáky a říční divočinu, včetně orla bělohlavého, amerických bílých pelikánů, kanadských jeřábů, kaspických rybáků, kormoránů a mnoha druhů kachen, racků a dalších vodních ptáků.

Projekt vznikl z partnerství s Národním rybářským údolím a útočištěm na ochranu přírody v Mississippi, sdružením na ochranu přírody Brice Prairie, společností Riverland Energy Co-Op a Explore.org
Nezisková organizace Raptor Resource Project, založená v roce 1988 zesnulým Bobem Andersonem, se specializuje na ochranu sokolů, orlů, orlů, jestřábů a sov. Vytváří, vylepšuje a přímo udržujeme více než 50 hnízd a hnízdišť, poskytujeme školení v oblasti vytváření a správy hnízdišť a vyvíjí inovace ve správě a prohlížení hnízdišť, které lidem přibližují svět přírody. Posláním RRP je chránit a posilovat populace dravců, rozšířit účast na ochraně dravců a pomáhat podporovat další generaci ochránců přírody.

Ondatra pižmová

Ondatra pižmová je savec z čeledi myšovitých, podčeledi hrabošovitých, do Evropy byl zavlečen ze Severní Ameriky počátkem 20. století. Je velká přibližně 30 cm, může ale dorůstat mnohem větších rozměrů. Na hřbetu je hnědá, zespoda šedá. Ocas je dlouhý, lysý a ze stran zploštělý, používaný při plování jako kormidlo. Poblíž pohlavních orgánů má žlázu, ze které vylučuje pižmo, proto se jí přezdívá i pižmovka.
Ondatry žijí v bezprostřední blízkosti vodních toků s dostatkem porostů. V tomto prostředí si staví i svá obydlí. Žije v norách na břehu nebo v až jeden metr vysokých hradech – haldách s vchodem pod hladinou. Ondatry patří mezi výborné plavce a potápěče.
Během roku rodí samice mláďata 3 až 4 krát. V každém vrhu je 5 – 14 mláďat, která porodí po třítýdenní březosti. Mláďata jsou asi 11 dnů nevidomá. Matka je kojí asi tři týdny a po jednom měsíci se osamostatňují. Mláďata z prvních vrhů se mohou ještě v témže roce rozmnožovat.

Online přenos:

Ptačí ostrov na řece Mississippi

Vidozáznam:

Zdroj: Raptor Resource Project, videozáznam Arlene Beech