Hnízdo orlů bělohlavých se nachází poblíž severovýchodního pobřeží Floridy asi 24 metrů nad zemí na stromě borovice a bylo postaveno společností Bald Eagles Romeo a Julie přibližně před 15 lety. V průběhu let se hnízdo značně rozrostlo do velikosti a hmotnosti, pravděpodobně váží téměř tunu. Z důvodu ochrany orlů a jejich hnízda je konkrétní umístění tohoto hnízda soukromé a nelze jej zveřejnit.

Sameček Samson se vylíhl v tomto hnízdě 23. prosince 2013
Minulost Gabrielle není známa, ale stala se Samsonovou stálou společnicí a jsou spjatým párem.

Hnízdění 2021/2022

Jak se blížil podzim dvojice, Samson a Gabrielle se vrátila na hnízdo přesně podle plánu. Samson se vrátil 9. srpna a Gabby se vrátila 12. září. Rychle zahájili úpravu hnízda, což je velká část jejich procesu namlouvání, doručování klacíků, větví a mechu. Toto je jejich třetí sezóna jako spřízněný pár a zdá se, že jsou mnohem uvolněnější a vzájemně naladění. Jejich „renovace“ hnízda dokazuje dovednosti, kterých dosáhli během posledních dvou sezón. Často spolu nocovali v hnízdě nebo na stromě poblíž. Je radost vidět, jak jejich spojení roste s ročním obdobím.
Gabriele položila dvě vajíčka, NE26 17. prosince v 17:18, krátce poté, co Samson přiletěl s rybou a poprvé viděl nově snesené vejce. 20. prosince v 19:06 bylo položeno vejce NE27.
Mládě NE26 se vylíhlo 23. ledna
NE27 se vylíhl 25. ledna

Online přenos z hnízda:

Orel Bělohlavý na Floridě – webkamera (Samson a Gabrielle)

Videozáznamy:

Mládě NE26 se začíná líhnout. Uvnitř vajíčka je vidět vaječný zub kterým orlíček proráží skořápku.Ne 26 je na světě!

Záběry zblízka NE26

Samson přináší pěknou rybu. Gabby vstane a začne NE26 krmit.Začal se líhnout orlíček Ne27

Orlíček NE27 je na světě!

Zdroj: American Eagle Foundation (AEF), videozáznamy Lady Hawk, Liznm