Moje přečteno za posledních pár týdnů je plné sci-fi, napínavé, ale i romantické. :))



ELAN MASTAI: DNEŠEK NENÍ NAPOSLED
Hlavním motivem je tu cestování časem. Není to ale tak jednoduché, jak se může zdát, Země se totiž pohybuje nejen Sluneční soustavou, ale i celá galaxie se řítí vesmírem. Takže pokud se vrátíte v čase na stejné místo, může se stát, že skončíte někde v prázdnotě vakua. A co teprve když se vám podaří v minulosti něco změnit...Hlavní hrdina je tu docela smolař, ale sympatický a vtipný. Knížka pěkně odsýpala (jen začátek plný technických reálií tak dobře ne) a hezky se mi četla, takže doporučuji. ;))
****

ANDY WEIR: ARTEMIS 
Kniha od autora Marťana se odehrává v budoucnosti na Měsíci, který je vyhledávaným cílem turistů ze Země. Ti sem jezdí zažít šestinovou gravitaci nebo procházku ve skafandru po měsíčním povrchu. Hlavní hrdinkou je Jazz, doručovatelka kurýrní služby, která si přivydělává jako pašeračka a i tak má sotva na základní bydlení. Když ale dostane nabídku propašovat velkou věc, začne to být napínavé a tak trochu detektivka. Marťan se mi líbil malinko víc, ale Artemis mě taky bavila. 
***


ARTHUR CHARLES CLARKE: MĚSÍČNÍ PRACH
Klasika nad klasiku. Tuhle útlou knížku napsal Clarke už v roce 1961 a jeho představivost podložená vědeckým výzkumem a fakty mě nikdy nepřestane fascinovat...některé vynálezy které předpověděl, se nakonec skutečně objevily, třeba vynález internetu předpověděl až na rok 2001, to bylo lidstvo trochu rychlejší. :)) A teď už ke knížce: děj se odehrává (stejně jako Artemis) na Měsíci v 21. století, kde lidé normálně žijí a kam podnikají i výlety ze Země. Vypráví o jedné takové turistické výpravě na moře Žízně, kdy loď Seléné zůstane i s pasažéry po zemětřesení zavalena měsíčním prachem a nastává souboj s časem i nepříznivými venkovními podmínkami o jejich záchranu. I přestože je to napínavé, je to psané takovým "poklidným" stylem. Skvělá knížka, i když série o Rámovi a Vesmírná odysea jsou stejně od Clarka moje nejoblíbenější.
****

DAN BROWN: POČÁTEK
Z Počátku jsem malinko rozpačitá. Dan Brown umí vtáhnout do děje a čtenáře napínat do posledních stránek, takže knížka se mi četla moc hezky. Pokud jste četli některou z jeho předchozích knih, tato má stejné schéma, hlavní hrdina profesor Langdon s krásnou ženou hledá části skládanky vedoucí k tajemství. S napětím jsem očekávala, co to bude za velký objev...a musím říct, že mě to nakonec docela zklamalo.
***

HELEN FIELDS: DOKONALÉ STOPY
Trochu detektivka, trochu thriller, příběh plný brutality, mučení a psychopatického pachatele, který po sobě zanechává jen dobře promyšlené stopy. Dobře se mi to četlo, bylo to napínavé, hlavní postavy mi byly sympatické (tedy vyšetřovatelé, ne pachatel :), tak myslím, že si přečtu i další pokračování od této autorky.
****

JOJO MOYES: SAMA SEBOU
První díl série Než jsem tě poznala jen tak něco nepřekoná, druhé pokračování mě moc nebavilo, ale tohle třetí pokračování jsem měla přečtené co by dup. Děj je trochu předvídatelný, je to taková červená knihovna, prostě romantika, zase jsem si hezky pobrečela, ale moc příjemná oddychovka.
***

Četli jste některou z knížek? Jak se vám líbily? Jaká knížka vás v poslední době zaujala?

Mějte se moc krásně! Evi
//foto moje ©gathermoments