Drahé kameny a minerály provázejí člověka už od starověku. Nejčastěji v podobě ochranných amuletů nebo posilujících lektvarů. Už tehdy se věřilo, že drahé kameny dokáží zahánět zlé síly a také pozitivně ovlivňují psychické a fyzické zdraví. Také měly být schopné pomoci překonat těžká životní období. 

Obecně platí, že polodrahokamy a minerály mají na tělo hned několik pozitivních účinků. Zjednodušeně řečeno posílí, to, co je oslabené, oslabí to, čeho je příliš a hlavně pomáhají s průtokem energie, která může být zablokovaná. Snaží se udržet celé tělo v souhře a harmonii. Také zlepšují koncentraci a posilují trpělivost.

Kamenem roku 2022 je tygří oko

V čínském kalendáři je letos rok tygra. To slibuje turbulentní dobu spojenou s rychlým vývojem. A abyste takové překotné zrychlení zvládli, musíte být především silní. 

Právě tygří oko je ideálním společníkem při těžkých životních zkouškách. Jako každý minerál, i tygří oko má své specifické vlastnosti. Svým nositelům dodává odvahu, pomáhá s rozhodností a podporuje pozitivní myšlení. Také podpoří vaši snahu přetvořit strach v sílu. Tedy ideální do nepředvídatelných časů, které rok tygra přinese.

S tygřím okem se vám začnou rychleji zlepšovat dovednosti potřebné ke kariérnímu nebo studijnímu úspěchu. Minerál inspiruje k vyzkoušení nových věcí. Navíc podpoří vztah nositele k jeho okolí. Udělá ho více empatickým a vnímavým. Pomůže i se zvládáním žárlivosti. 

Ačkoliv tygří oko podpoří a zlepší život téměř ve všech oblastech, nehodí se pro každého. Pokud jste se narodili ve znamení Váhy, Býka, Kozoroha nebo Vodnáře, sáhněte po jiném drahém kameni s podobnými účinky. Vyhněte se mu také v momentě, kdy máte špatné spaní. Jeho silné vibrace mohou tyto problémy ještě zhoršit. 

Náhradou tygřího oka je např. obsidián, chryzokol nebo záhněda.

Článek Rok ve znamení tygřího oka se nejdříve objevil na České návody.