Minulý pátek jsme vyrazili na první větší výlet po dlouhé době. Cílem bylo Saské Švýcarsko cca 2 hodiny jízdy od nás. Měli jsme tam i jiné plány, proto tento cíl.

Místo trochu připomíná Prachovské skály. Procházíte se lesem kolem skalních útvarů, často stoupáte po schodech – větších či menších, někdy hodně strmých, a také lezete po žebřících, takže trošku adrenalinu:-). A těch schodů je opravdu mnoho. Cítila jsem to ještě za dva dny:-).

Zdá se nám, že cesty tam nejsou tak dobře značené jako u nás. Nedozvíte se ani vzdálenost v km, někde je údaj v minutách/hodinách. V tom by se od nás Němci mohli přiučit, ale jinak je to místo nádherné.

…tady regulerně sněžilo jehličí…
…bylo to slyšet i vidět…

…a pár lesních detailů…

…a poté jsme se přiblížili k cíli…

…Falkenstein…
…Schrammstein…
respektive na vyhlídce Schrammstein…
…sem se stoupalo po prudších žebřících a v jendom místě se na vršku překračuje taková cca 30 cm široká, ale dost hluboká, puklina… pocitově hodně adrenalinová:-) jedním směrem, druhým směrem zpět je trochu převis, takže je to snazší:-)…

Po cestě jsme se stavili ještě na jedné usedlosti, kterou kamarád manžela opravuje, ale až to bude, bude to, věřím, nádhera, i když to potrvá, ale doufám, že vám ji jednou ukážu.

Hezký týden a já už se těším na výlet další.