Články:rodina

V archivu

Myslím, že se dá považovat za ohromný úspěch, když mám doma vyvolané fotky k poslednímu měsíci. Nejtěžší je to odhodlání sednout k počítači, vybrat ty správné snímky a poslat je někam do fotolabu. Mně to letos usnadnil fakt, že jsem fotila celkem dost …

Read More

Les Království

Když jsem včera brala slečnu ze školky, říkala jsem jí, že mám pro ní překvapení. Nebyl to dárek, pojede se na výlet. Byl to momentální nápad. Ptala se kam a když jsem odpověděla, že je to přehrada, přišlo jí to jako nuda:). Jenže tahle přehradní nádrž není vůbec obyčejná, Les Království je vážně hezké místo na Labi u Dvora Králové a Bílé Třemešné. Já se tam chtěla podívat už dávno.
Tatínek se zastavil ve Dvoře a my se slečnou měly dvě a půl hodiny času si to místo užít. Najedly jsme se v přilehlé restauraci s výhledem na údolí a Království, pak jsme vyrazily na špacír. Je to turisty vyhledávané místo a vůbec se nedivím. Máte-li možnost vyjet sem s rodinou na kolech, budete spokojení. Ale i pěšky můžete prozkoumat okolí. Slečnu zaujal domek hrázného s cimbuřím. Pravda je, že jsem s ním trochu pohrozila, když lezla přes lano tam, kam neměla. 
Celkových pohledů se nedočkáte, vzala jsem portrétní objektiv, prostě nebyl čas a jelo se. Ale já mám tyhle náladovky s naší slečnou ráda, vy se třeba pojedete podívat osobně. 

L.
Read More

Jarní vydání

Tak se stalo, že jsme v časopise. A nejenom my dvě, ale máme tam i kousek tatínka. Byla to moc milá spolupráce a prostě hezká příležitost. 
Dubnové vydání Marianne Bydlení můžete právě teď sehnat na stáncích. 

Asi teď o mně na sítích není tolik slyšet, ale pořád je co dělat. Běžný rodinný život se všemi těmi povinnostmi známe všichni. Přijde mi, že pořád řeším jen prádlo, jídlo, úklid a převážení dítěte do školky, na kroužky,… A já bych tak spala! Znáte to moc dobře, já vím. Co se týče práce, mám teď příjemnou spolupráci spojenou s módou, stylingem, samozřejmě s focením. Je fajn vyzkoušet si zase něco nového. No a také snad brzy bude nový dětský pokoj, do kterého jsem pořídila pár kousků už teď. 
A co je nejlepší? No to jaro ve vzduchu! Těším se na jarní inspiraci ze všech těch krásných domovů, které ráda sleduji. 
L.
Read More

Jarní vydání

Tak se stalo, že jsme v časopise. A nejenom my dvě, ale máme tam i kousek tatínka. Byla to moc milá spolupráce a prostě hezká příležitost. 
Dubnové vydání Marianne Bydlení můžete právě teď sehnat na stáncích. 

Asi teď o mně na sítích není tolik slyšet, ale pořád je co dělat. Běžný rodinný život se všemi těmi povinnostmi známe všichni. Přijde mi, že pořád řeším jen prádlo, jídlo, úklid a převážení dítěte do školky, na kroužky,… A já bych tak spala! Znáte to moc dobře, já vím. Co se týče práce, mám teď příjemnou spolupráci spojenou s módou, stylingem, samozřejmě s focením. Je fajn vyzkoušet si zase něco nového. No a také snad brzy bude nový dětský pokoj, do kterého jsem pořídila pár kousků už teď. 
A co je nejlepší? No to jaro ve vzduchu! Těším se na jarní inspiraci ze všech těch krásných domovů, které ráda sleduji. 
L.
Read More

Domácí pohoda

Nevím, jestli je to tím, že zanedbávám podrobný úklid domácnosti, neřeším nepodstatné, nebo jsem naopak systematická, ale před Vánoci u nás každý rok panuje pohoda. Cukroví je hotové. Letos jsem vytvořila osm druhů – poprvé jsem zkusila išlské, poprvé mi chutná linecké (asi díky té úžasné rybízové marmeládě s rozmarýnem) a nejdřív mizí úlky (vosí hnízda). Dárky jsou nakoupené a pomalu i zabalené. Do obchodů nás už nikdo nedostane. 
A když je klid a pohoda, pustíme si film nebo pohádku, písničky a koledy, ale také čteme vánoční příběhy. Na to se každý rok obzvlášť těším. Moje kamarádka Svatka mi udělala velikou radost, protože sehnala už nesehnatelnou knížku s oblíbenými ilustracemi (Vánoční knížka pohádek, pověstí a koled, Kentaur). E. je z ní nadšená. 

Jsem šťastná, že si můžeme Vánoce užívat bez starostí. To bych přála i všem ostatním. Ráda prohlížím inspirativní profily na Instagramu, virtuálně navštěvuji všechny ty nádherné domovy plné lásky.
Podívejte se alespoň na ty mé nejoblíbenější, tentokrát z ciziny:
L.
Read More

Bublanina

To tak jednou navečer upečete bublaninu, aby byla druhý den na ráno k snídani… Tu svojí oblíbenou (recept najdete TADY)…
No a ráno jí jdete servírovat a okamžitě si všimnete, že nevypadá tak, jak by měla. Prostě najednou chybí ty jahody a díry jsou více než zjevné.
Povídám slečně (na tu samozřejmě padne podezření hned): „Emičko, víš co se mi stalo? Upekla jsem bublaninu k snídani a někdo vyďoubal ty jahody.“ … Na jejím výrazu už je to jasné… „No ano, já jsem to byla. Já měla chuť na jahody, tak jsem je sežrala (to slovo!) z toho koláče.“ … No tak jí to vysvětlím, že to se dělat nemá, ale v duchu si říkám, že je to stejně roztomilý:-D.

Hezký víkend!
L.
Read More

Rodinka

O domečku už jsem psala zde. Je to senzace, milujeme ho, ale prostě chyběla pořádná rodina, která by v něm bydlela. Sehnat panenky v rozměru 11-12cm (odpovídající měřítku 1:18) dá práci. Originál Lundby se nám nelíbily, vypadají trochu jako z hororu. Ale narazila jsem na tyto od francouzské firmy Djeco, kterou jistě znáte. Koupila jsem je v eshopu Agátin svět. Velikost ideální, zpracování krásné, ohýbací nožičky, krásné oblečky a navíc vypadají tak trochu retro, což já zbožňuji. 
Malá je dostala jako jeden z dárků za operaci, ale uznávám, že je to bolestné i pro mě, hrajeme si s nimi obě dvě. Slečna si teď s domečkem vyhraje ještě víc. Plánuji přikoupit i babičku s dědečkem, v přízemí je ostatně jeden pokoj volný:). Chlapeček se jmenuje Mikuláš, ale ostatní ještě nemají jména:)).
Pořizovací cena je poměrně vysoká u všeho, co vidíte na fotkách, ale tak to prostě s těmi domečky a doplňky je. Ale jsem s kvalitou moc spokojená. 
Doufám, že si užijete fotky, mě to prostě baví:-D. 

L.
Read More

Na pouti

…byla slečna poprvé. A moc si to užila. Já jsem tedy většinu atrakcí zakázala, ale i manžel se s ní bál:-D. Třeba ty labutě jsou fakt vysoko! A ty nárazy v autodromu… Já to neměla ráda, ale E. se to evidentně moc líbilo. Pouť jsem jí slíbila a jsem ráda, že se to stihlo ještě ten týden. Čeká nás nástup do nemocnice a jsme tak trochu v izolaci, aby neonemocněla. 

L.
Read More

Jaký si to uděláš

…takový to máš. O tom je asi celý život. Můžete namítnout, že ne všechno záleží na nás samotných, že jsou věci, které neovlivníme. To sice ano, ale i v tom případě záleží na tom, jak se k nim postavíme. 
Vždy jsem měla o životě jasnou představu. Ne plány ohledně počtu dětí, velikosti domu a kariéře, ale věděla jsem, že chci žít spokojený život. Od dětství mám občas úzkostné stavy – a to se týká i nedůležitých situací. Je těžké s tím žít a každý den se s tím prát. Ale v mém životě se staly věci, které mě prostě změnily a problém jako by se vyřešil. Ty změny jistě nepřišly samy. Teď je módní pověsit si na zeď motivační plakáty ve stylu „If you change nothing, nothing will change.“
Potkala jsem svého muže, narodila se dcera a dodělala jsem školu. Škola pro mě vždycky byla velkým stresorem. Nejradši bych s tím vším tenkrát skončila, ty úzkosti byly kolikrát šílené, ale nějak jsem je přeprala. Když jsem konečně obhájila (už s batoletem doma), ubyla jedna velká starost a zároveň přibyla jistota a větší sebevědomí. Dcera mě zase naučila nadhledu. Už neřeším to, co bych řešila dříve. Už se tolik nebojím běžných situací. Nezajímá mě, co si myslí ostatní, jestli je něco trapné. Porod a zátěžové situace s dětmi nás zocelí a priority se také posunou. Mateřství nás dělá lepší a silnější. A můj muž stojí tak trochu za tím vším. My se sice známe od dětství, ale když jsme se po letech potkali, brzo mi došlo, že on je to, co do života potřebuji. Mám ráda jeho bezstarostnou povahu, je to prostě sebevědomý a spokojený člověk a je velká výhra, když někdo jako já má vedle sebe někoho takového. A proč bych taková nemohla být i já? Ač mi můj muž nenosí kytky a nekupuje šperky, mám s ním fajn život bez problémů. Nikdy mi nevytkne, že někde není uklizeno (ano, někteří muži to opravdu dělají), nikdy nekomentuje mojí váhu (to dělají muži často a přijde mi to smutné), neřeší moje rozmary (tím myslím i utrácení). Od začátku mě podporoval v mé práci, která byla dlouho nevýdělečná, ale která nám také v jistém směru dopřává spokojený život. Můj muž neprudí a pomáhá. Vyznává mi lásku spontánně a byť má svoje mouchy (jako každý z nás), má pochopení a vždycky všechno vyřeší.
Naše dcera je takový náš mix, ale povahu má po něm a já jsem za to ráda. I moje maminka vždy podotkne, že to není to ustrašené dítě, co si samo nejde koupit zmrzlinu (ano, to jsem byla já). A není to jen o tom, je prostě od narození spokojená a dělá si to, co chce. Doufám, že si v životě také poradí. Ona ta spokojenost není o penězích, ale zároveň není zadarmo.

Moc na ty patetické slohy nejsem, ale občas se nad svým životem zamyslím, něco napíšu a říkám si, že se v tom třeba někdo najde (a já si to za pár let přečtu a třeba to uvidím zase jinak:)).
L. 
Read More

Snídaně do postele

…jsou u nás o víkendech běžné. Já tak tedy nesnídám, v leže nemůžu, ale manžel ano. A pokud není jeden z nás v práci, je to tak vždycky. I ty palačinky máme často.
Mám radost z čajníku Kamjove na indukci. Dlouho jsem hledala pěknou skleněnou konvici a taky pěkný čajník. A tohle je 2v1. A porcelán ASA Selection je moje velká láska. Sbírám ho po částech. 

 

L.
Read More

Album 2015

Co se týče rodinných fotek, snažím se držet krok s tempem z minulých let, byť jsem vytížená fotkami druhých. Ty profesní jsou samozřejmě na prvním místě, ale důležité jsou právě i ty osobní projekty. Uvědomuje si to asi každý fotograf. Já se toho na vlastních fotkách nejvíc naučím. Jsou prostě věci, které nemůžu zkoušet na klientech, tam jsou velká očekávání, zodpovědnost a jede se na ostro. I díky tomu mám pořád hodně vlastních fotek. A ty je samozřejmě třeba nějak organizovat. Už jsem na toto téma psala články, třeba TADY a TADY
Nyní bylo třeba zrealizovat album za rok 2015. Obvykle to stíhám v zimě, kdy je toho focení méně. Letos jsem však stihla jen půlku roku (začátek a konec roku), šlo to prostě ztuha. To rozpočítávání v rámci project life dá zabrat. Ale i to je pro mě relativní úspěch, lepší než nic.
Chtěla jsem se s vámi podělit o radost z nových PL kartiček. Jsou od Lucie Šindelkové, která je nejen grafička, ale i fotografka. Koupila jsem si dvě sady – Princezny a Svatební. Líbily se mi obě úplně stejně, z té svatební sady akorát vyndám pár kartiček bokem, jinak jsou krásně univerzální. Líbí se mi barevnost, jednotnost kolekcí, nápady, zpracování, ale i kvalita. Kartičky mají pěknou gramáž a opravdu žádnou vadu. Pořád se v nich přehrabuji a baví mě je zakládat. Jako by byly přímo pro nás, úplně kolikrát na ty stránky sedí. Můžete je koupit ZDE. Vřele doporučuji!
Zároveň jsem nafotila pár dalších detailů – nejen alba samotného, ale i toho, co při tvoření ráda používám. 

Už jste se na to vrhli taky? 
L.
Read More
Loading

Registrace

Vyberte seznam(y):

Buďte s námi

Doporučujeme