Dneska bych se s vámi ráda podělila o místa, která jsme si loňské léto oblíbili na výlety a už se těším na teplejší počasí, až budeme moci zase vyrazit. Nejúspěšnější jsou u nás výlety na hřiště, ta ocení holčička, my si k tomu rádi dáme kávu a ideálně i nějakou dobrotu. :))

S sebou si ale vždycky radši bereme svačinu, osvědčila se mi dělená krabička z Ikea, kam holčičce nakrájím jablka a další ovoce, okurky a oříšky. Taky vždycky nosíme lékárničku s nepálivou desinfekcí, sprejem na štípance (obojí se nám už párkrát hodilo) a náplastmi. A pro obě holčičky i náhradní sadu oblečení, protože občas se v dosahu objeví vodní prvek nebo limonáda a nehoda je na světě. Někdy by se to náhradní oblečení hodilo i mně, ale zatím jsme to vždycky nějak zvládli. Vyrážím většinou v legínách a teniskách (mám je z D-sportu), ty jsou na běhání za holkama úplně nejlepší :))

Piknik box & hřiště v Björnsonově sadu
Piknik box je naše asi nejoblíbenější místo, hřiště je tu trochu slabší (jen písek a pár dřevěných průlezek), ale skvělé kafe a zákusky to vyvažují.


Jundrov: hřiště u Hrocha a Cafe Louka nebo QB Coffee Roasters
Hřiště v areálu Sport Hroch je parádní, kromě prolízaček, houpaček, písku a lanovky tu mají i nafukovací bubliny na skákání (tam se teda platí, vloni to pro děti do 6 let bylo 30 korun). A v Cafe Louka nám moc chutnalo! Royal dog i waffle byly parádní, ale kafe mají teda lepší v nedalekém QB Coffee, akorát tam zas není to hřiště...Rokle v Líšni a Kafe Mlýnek
V Rokli na sídlišti v Líšni je nově vybudované hřiště pro menší i větší děti, ohrada se zvířátky (my teda viděli jen slepice) a pěkný vodní prvek - potůček. 
Přímo u hřiště byl vloni i stánek se zmrzlinou, kousek na Kotlanové je kavárna Kafe Mlýnek, kde jsme měli zatím nejdražší kafe vůbec. Ale moc dobré bylo, to jo. :))


Maloměřice: Cacovický ostrov a Riverside Coffee
Na Cacovickém ostrově v Maloměřicích najdete hned dvě hřiště a za mostem na jižním konci ještě jedno. My odtud vyrazili procházkou kolem řeky k Riverside Coffee. Sice je to kousek, ale s odrážedlem a návštěvou všech hřišť program na celé odpoledne. A to si ještě v záloze necháváme kavárnu Kafárna.


Nový Lískovec: park Pod Plachtami, Coffee Trail Garden
Kavárna Coffee Trail Garden sídlí v komunitním centru Skála vybudovaném z bývalé výměníkové stanice a slavnostně otevřeném v minulém roce. Kafe i skořicový cheesecake byly super, můžu doporučit! 
Kousek odtud je velký park Pod Plachtami, kde je i jezírko a velké hřiště s lanovkou, což je holčičky momentálně moc oblíbená atrakce. Na kraji parku je pak lanové centrum a hřiště s velkou trampolínou, které je součástí fitcentra Fit4all, ale to jsme zatím nevyzkoušeli.


Juliánov: Bzzzukot
U skateparku Bzzzukot sídlí pobočka Rebelbean Bzzzukot. Skatepark si víc užijí větší děti, ale holčičku to tam taky bavilo a vůbec nechtěla jet domů. Dvakrát si sjela dlouhou skluzavku, chvilku si hrála na písku, ale jednoznačně nejvíc ji bavila lanovka, na které už po chvilce jezdila sama. 


Areál Zbrojovky a Industra
Industra se přestěhovala z mrazíren do jedné z posledních ještě stojících hal ve Zbrojovce. Mám to tu ráda, dva roky jsem tu strávila s diplomkou a předdiplomkou a i když bych byla ráda, kdyby se toho podařilo zachránit víc, aspoň že to tu trochu ožívá. 
U zrekonstruované administrativní budovy je dětské hřiště, ale holčičku stejně víc bavilo běhat všude možně kolem. Je tu spousta místa, kde nejezdí auta, takže ideální výběh pro děti a vy si můžete v klidu vypít (nejspíš v Brně nejlepší) kafe a ještě mrknout na probíhající výstavu. 


Mendlák a Mitte Plovárna nebo kavárna Mendel Coffee
Mendlák asi není úplně nejlákavější výletní cíl, my ho ale máme kousek od domu, tak sem občas zajdeme. Je tu totiž parádní dětské hřiště se spoustou atrakcí a kousek od něj i Mitte Plovárna.V areálu kláštera je potom i kavárna s venkovní zahrádkou Mendel Café (místo původního kouzelného posezení v klášterní zahradě je tu obří skleník a oplocený trávník, ale třeba se to zlepší) a naproti cukrárna Tutti Frutti, kde mají zmrzlinu od Božského kopečku.


Kraví hora
Na Kraví hoře v areálu koupaliště je krásné dětské hřiště s parádním výhledem na město, je ale přístupné jen mimo otevírací dobu koupaliště, přes léto je jeho součástí. A kafe si tu můžete dát na konečné v bývalé Trafice


Otevřená zahrada
Otevřenou zahradu mám moc ráda, dřív jsme tam trávili večery na Víně z blízka, teď už okukujeme jen vodní prvek a zvířátka. :)) Posledně holčičku moc bavil i tunel a pak samozřejmě bistro se zmrzlinou. 
Na Špilberku jsou potom další dvě hřiště, jedno kousek od zahrady a druhé na druhém konci nad Pellicovou, kde kromě pískovišť, skluzavky a houpaček, mají i lanovku.


Na seznamu na letošní jaro mám náměstí SNP a Kafe na písku a taky zahradu vily Löw-Beer s kavárnou. Zahrada je propojená se zahradou vily Tugendhat a letos je sem vsupné zdarma. 

Máte taky nějaká oblíbená místa, která mi tu chybí? Já se ráda inspiruji u Brněnské mámy nebo na webu Rodičem v Brně, ale tady pozor, když se u nich na Instagramu objeví nový příspěvek, dá se na tom místě následující víkend čekat velký nával. My takhle vyrazili do lesního baru u Nebovid a nezbylo na nás vůbec nic. :))

Mějte se moc krásně! Eva
//foto moje ©gathermoments