Jak mi do života vstoupil Jura Klásek ...


Náš vztah jsme po právní stránce zlegalizovali podpisem smlouvy a do naší domácnosti před jedenácti lety přiskákalo kotě modré britské kočky.
Symbolikou naší dlouhodobé náklonnosti se jevil skok. Vlastnit rodový erb, určitě bychom si na něm nechali namalovat díru, příkop, jámu.
K prvnímu vážnému úrazu došlo ve věku kolem půl roku, kdy se kočičák netrefil a spadl z horní příčky škrabadla. Od pasu dolů ochrnul, spodní část těla včetně tlapek za sebou bezmocně tahal.
Moc šancí na uzdravení nedostal, předpoklad nápravy spočíval v naprostém klidu. Tři měsíce jsme měli v ložnici přepravku s nemocným zvířetem a uspávací injekci se podařilo trpělivostí zneškodnit.
K druhému vážnému úrazu došlo minulý rok v létě, kdy se kočičí fešák - atlet brčko opět netrefil a spadl z horní příčky škrabadla. Pro změnu si způsobil těžké pohmoždění celého zažívacího traktu.
Díky věku opět moc šancí nebylo, trpělivě jsem á dvě hodiny krmila mléčnou kaší, prstem strkala do tlamičky. Spala na zemi, utírala zvratky a přemýšlela za co. Ve hvězdách máme oba napsáno, že kdo chce kam, pomůžeme mu tam. A tak jsme tu uspávací injekci zase s díky odmítli.
Nové stravovací návyky jsme ladili pomaloučku a polehoučku, cíl jasný - žádné zvracení.
Při vyhodnocení výsledků potravinové intolerance jsem málem omdlela, neb kočičí senior trpí těžkou alergií na kukuřici, brambory a losos. Jistě netřeba vysvětlovat, že tyto potraviny nikdy nepozřel v nám známé a populární formě, přesto se nimi láduje denně. Celý jeho život striktně dodržuji fakt, že zvíře má svou stravu, člověk svou.
Pro odlehčení by se slušelo vysvětlit, kdo je vůbec ten Jura Klásek, když se kocour fakticky jmenuje Eduard.
Jura ... vyskočil z postele jako jura, váš děda je ale jura, cítím se jako jura. Pojmenování jura, hlavně v mé moravské domovině bylo symbolem pro zdravého, svěžího, životem a optimismem překypujícího člověka. Být jurou, být mladým a svěžím, je snem každého, kdo ráno hledí v časných ranních hodinách do zrcadla.
Klásek .... symbol znázorňující obilniny. V současnosti hojně používaný, často přeškrtnutý, dávající nám najevo, že zde nám pšenka nepokvete. Že nám něco chybí, něco přebývá.
Jura Klásek .... když pan Galuška psal oblíbený seriál  " Slovácko sa nesúdí ", netušil, jak moc se mi bude v životě hodit jméno a příjmení jednoho z hlavních představitelů, Jura Klásek, v podání pana Velena, který skvěle sekundoval panu Kronerovi.

Dlouhé hodiny jsem trávila na internetu, abych mému zdravému-nemocnému Jurovi sehnala granule, 
přitom dodržela přeškrtnutý Klásek.
Moje zjištění o stavu zvířecího krmícího arzenálu je zoufalství, tragédie. Jistě, kočky by kupovaly Whiskas. 
Složení, levného, ale i neúměrně drahého !!!!  kočičího krmiva vykazuje ve svém složení obrovská množství kukuřice, kukuřičného škrobu, brambor, bramborového škrobu. Podíl masa ... smutný příběh. 
Doporučení veterinárních lékařů, internetových portálů, odborných publikací se shodují, že každé jednotlivé zvíře nemá být krmeno od stolu. Výdobytkem moderní společnosti se valí tuny speciálního krmiva, kterými si doma vyrábíme přecitlivělé alergiky, zatučnělá prasátka. / nekrmí se prasata kvůli výtěžnosti bramborami a kukuřicí ???? /
I já jsem si doma vychovala v dobré víře Juru Kláska, byť brambory a kukuřici v životě v klasické podobě neochutnal a zaručeně by svůj čumák o tyto potraviny neotřel. 
Slavím úspěch, podařilo se mi sehnat krmivo, které neproběhlo kolem lánů brambor a kukuřičných klasů, ale i lososového oleje. Zatím jeden, jediný druh, který není narvaný těmito komponenty.
Svatá pravda, paní doktorko Kateřino, jsme to, co jíme. Vychovala jsem si doma Juru Kláska, dokonalého vegetariána, vegana a na novou dekádu plánujeme i přechod na fruktariánství ....