Znáte to, chcete ušetřit pár korun, a tak koupíte nejlevnější letenky přes půl světa, které seženete. Má to ale háček. Česká letiště nejsou zrovna ty nejrušnější ani nejlevnější v Evropě. Když se někde naskytne super levná letenka, většinou bývá při nejlepším z Vídně nebo pak z Berlína, Frankfurtu či Londýna. V tu chvíli mám vždy radost a říkám si, že se tam už nějak za pár kaček dopravím.

Už nikdy víc…“

Tuhle zásadní chybu si uvědomuju vždycky až na cestě, když dojedu do Berlína unavený, domlácený a pořád mám před sebou víc než 12 hodin letu s přestupem.

Akční letenky z Prahy

Na levné letenky jsem nerezignoval. Ušetřit pár korun se hodí vždycky a na cestě, jako když je najdeš. Teď už ale hledám jen letenky s odletem z Prahy. Moc webů se na to nespecializuje, ale našel jsem web, který nabízí super akce na letenky s odletem z Prahy. Nemusím tak nic přebírat a navštěvovat několik různých webů. Mají dokonce RSS akčních letenek z Prahy a hlídají akce do jednotlivých zemí a měst. To mi šetří hodně času. Ve výsledku si na letence něco připlatím, ale na dovolenou nepřijedu ve stádiu pokročilého rozkladu a dva dny po příjezdu nemusím být s nepříjemnou náladou a očima podlitýma krví zalezlý v hotelu.

Praktické informace o letištích a akcích

Na webu levneletenkyzprahy.cz jsem nalezl i mnoho zajímavých informací o místě příletu. Naleznete zde všechna letiště, která se v daném městě nalézají s možností hledat letenky přímo na konkrétní letiště, pár základních informací o daném místě i výčet všech akčních letenek, které do tohoto města v poslední době byly.

Podívejte se například na letenky do Říma. Naleznete zde i počasí, mapu, kurz eura ke koruně, místní čas a pár zajímavostí.