Dnes je přesně ideální den na psaní článku. Za okny padají provazy, alespoň mě to neláká ven.

Minulý týden jsem pracovně strávila na sportovním kurzu v kempu Čížovka ve stejnojmenné vesnici. Bylo příjemné vypustit takové ty běžné starosti kolem chodu domácnosti i dětí, jejich nucení do povinností, stíhání všech termínů, naopak hrát tu roli, kdy “jen” plníte pokyny někoho “nadřízeného”, mi přišlo osvobozující. Hodně jsme se nasmáli a vlastně i odpočinuli /zejména psychicky/ navzdory fyzické námaze. Přijela jsem s tím, že nechci, abych naše děti vychovala tak, že budou zcela nesamostatné a nebudou schopné se poprat se změnami a překážkami, které jim život nachystá /byť třeba jen v podobě pobytu mimo domov/, stejně tak ukňourané z každé sportovní činnosti, na kterou někteří nejsou zvyklí, což vlastně chápu, mají na únavu nárok, ale u některých studentů těch výmluv bylo přece jen moc. Naopak jiní byli skvělí a věřím, že budou mít na co vzpomínat stejně jako já.

Fotek mám skutečně málo, na telefonu jsem trávila minimum času, možná právě proto jsem si to tak užila, více jsem vnímala přírodu a všechno kolem a že je na co se dívat, Český ráj je Český ráj.

Nabízím tedy fotky z inteiéru. Barunky poslední výtvor z keramiky mě moc a moc potěšil. Teď ho využívám jako vázu, příště si z něj udělám třeba tužkovník nebo nádobu na slané tyčky:-).

Snad teď budu mít více času nakouknout i k vám.

Hezké dny.