V létě jsem měla v plánu s dětmi ještě několik výletů, ale nakonec z nich sešlo. Tuto neděli jsme vyrazili na jedno z těchto míst.

Zaparkovali jsme auto ve Střihomi u hospůdky, odkud jsme se vydali údolím Plakánek na hrad Kost. Je to velmi příjemná, nenáročná a pohodlná procházka. Počasí bylo víc než příznivé, i počet lidí byl menší, než jsem očekávala, asi tím, že jsme jeli v neděli odpoledne.

První tři fotky jsou pořízené pár metrů od parkoviště u pohádkové chaloupky. Jde o stavení Máchala z pohádky S čerty nejsou žerty. Bohužel není možné podívat se dovnitř, je to soukromý majetek. Prý před pár lety vyhořela, tak mě těší, že se podařilo ji vrátit do tohoto stavu. Je nádherná.

Poté jsme pokračovali dál údolím…

…až na hrad. K dispozici je několik okruhů, my jsme ale do interiéru nenahlédli.

Jen pár informací o hradu samotném:

Původně gotický hrad pochází ze 14. století. Za porevoluční rekonstrukci vděčíme rodu Kinských. V tomto roce byla dokončena několikaletá rekonstrukce podloží, hradeb a zdí. Jde o jeden z mála českých hradů, který stojí v údolí a ne na kopci. Obklopuje ho mnoho rybníků a to se mi právě moc líbilo.

U hradu je restaurace U Draka, kde mají velmi pestrou nabídku jídel připravovaných nejen na grilu. Byli jsme po obědě, tak bohužel nemůžu hodnotit, ale příště bych si tam nějaké to typické české jídl s chutí dala:-). Koukněte na popis výše:-).

Děti chtěly vafli, na kterou jsme čekali asi 45 minut. Ty prodávají kousek dál od hradu. Dobré byly, ale zkusili jsme jednou a stačí:-).

…pohled z jihozápadní strany…

Zpět jsme se vraceli stejnou cestou. V údolí ještě probíhají úpravy, takže nejsou přístupné všechny trasy. Tahle měla celkem asi 6 km, prostě ideál na odpolední procházku.

V Českéj ráji je nádherně, třeba se tam také vydáte:-).

Pěkné dny.