Další čokoládový recept :-). Tentokrát čokoládové donuty. Tradiční americké donuty jsou sice smažené, ale osobně jsem si velmi oblíbila pečenou verzi. Výhodou je, že si je můžu připravit na mnoho způsobů. Na blogu můžete najít už dva recepty na dýňové a perníkové donuty. Jsou sice spojené s podzimem a zimou, ale tahle čokoládová verze je univerzální. 

A protože mám ráda sladké a nikdy není špatná doba dát si něco dobrého na zub, opět jsem je trochu odlehčila, abychom neměli špatné svědomí, že mlsáme. Určitě se nesmí vynechat poleva. Zvolila jsem klasickou polevu z čokolády, ale dopřejte si takovou, jakou máte rádi. Díky polevě jsou totiž donuty krásně vláčné a šťavnaté. A k posypání jsem si nakonec vybrala kakaové boby. (Nemám moc ráda to cukrové sypání, které má takové ty jedovaté barvičky :-)).
ČOKOLÁDOVÉ DONUTY


INGREDIENCE 

(20 – 22 donutů)


2 hrnky hladké mouky
2 lžičky prášku do pečiva s vinným kamenem
3 lžíce cukru krupice
½ hrnku rozpuštěného másla
1 – 1,5 hrnku mléka
2 vejce
4 lžíce holandského kakaa
několik kapek vanilkového extraktu
špetka soli
100 g hořké čokolády (75%) na polevu
kakaové boby na posypání (pokud máte celé kakaové boby, rozmixujte je v mixeru na menší kousky)POSTUP


Troubu předehřejeme na 180°C. Formu na donuty si vymažeme olejem a vysypeme moukou nebo kokosem. 

V míse smícháme všechny suché suroviny – mouku, kakao, prášek do pečiva a sůl. V mixeru vyšleháme cukr, vajíčka, máslo a mléko. Všechny ingredience by se měly dokonale propojit. Přimícháme suché ingredience a vše spojíme dohromady. Těsto přendáme do cukrářského sáčku. Odstřihneme roh a plníme formu do 2/3 výšky donutu. 

Dáme péct do trouby na 10 - 15 minut. Po upečení vyndáme z trouby a necháme vystydnout. Vyklopíme z formy a necháme zcela vychladnout na mřížce. 

Mezitím si ve vodní lázni rozpustíme čokoládu. Donuty namáčíme v polevě. Položíme opět na mřížku a necháme trochu zatuhnout. Posypeme kakaovými boby a počkáme, až je poleva dokonale ztuhlá.

CHOCOLATE DONUTS


INGREDIENTS 

(20 – 22 donuts)


2 cups all-purpose flour
2 teaspoons baking powder 
3 tablespoons honey 
½ cup melted butter
1 – 1,5 cups milk
2 eggs 
4 tablespoons of cocoa powder
a few drops of vanilla extract
pinch of salt
100 g of dark chocolate (75%) for the frosting
cocoa beans for sprinkling (if you have whole cocoa beans, blend them in a mixer into smaller pieces)INSTRUCTIONS


Preheat the oven to 180°C. Grease the donut mold with oil and sprinkle with flour or coconut. 

Mix all the dry ingredients in a bowl - flour, baking powder and salt. Beat sugar, eggs, butter and milk in a mixer. All ingredients should be perfectly combined. Add the dry ingredients and combine everything together. Transfer the dough to a pastry bag. Cut off the corner and fill the mold up to 2/3 of the height of the donut.

Bake in the oven for 10-15 minutes. After baking, remove from the oven and let cool. Turn it out of the mold and let it cool completely on a wire rack. 

Meanwhile, melt the chocolate in a water bath. Dip the donuts in the glaze. Put it on the rack again and let it harden a little. Sprinkle cocoa beans and wait until the frosting is completely solidified.