Každý pokoj potřebuje trochu jiný typ odvlhčovače. Rozhodně není možné vzít odvlhčovač a umístit ho kamkoliv – tedy, ten který se hodí do kuchyně, nepatří do ložnice. Obě místnosti jsou úplně jiné. U odvlhčovače musíte vzít v potaz i takové parametry jako hluk nebo velikost. Abychom vám výběr nového zařízení ulehčili, připravili jsme si několik tipů, na co se u nákupu zaměřit a co vzít v potaz.

Změřte míru vlhkosti v ložnici

Odvlhčovač v ložnici je skvělá věc. Nejenže zajistí, že se na oknech nebude srážet voda, ale také vám podstatně zvýší kvalitu spánku. Budete se tak budit odpočatější. Ale nemá cenu kupovat odvlhčovač dokud nezjistíte, jak vlhká vaše ložnice je – hodnotu vám změří vlhkoměr či také hygrometr. Ideálně vlhkost v ložnici je mezi 40 až 60 %. Je-li vyšší, s nákupem odvlhčovače neváhejte.

Velikost odvlhčovače je důležitá

Stejně jako místnosti jsou různě velké, tak i odvlhčovače se dělají v několika velikostech. Při nákupu se zaměřte na informaci o tom, do jak velkého pokoje se ten daný model hodí. Rozhodně tento faktor nepodceňte, špatně zvolený odvlhčovač nesplní vaše očekávání.

Úroveň hluku

Někomu trochu šumu či hluku během spánku nevadí. Na druhou stranu někdo možná potřebuje k usnutí absolutní ticho. Jestliže spadáte do druhé kategorie, pořízení odvlhčovače se stává náročnější. Protože když je odvlhčovač zapnutý, tak jako každé zařízení vydává hluk. Naštěstí ale existují modely, které na toto myslí. Ty totiž mají tichý nebo noční režim. V takovém případě pracuje odvlhčovač na nejnižší obrátky, tak aby nenarušil váš spánek a přitom stále odstraňoval vodu ze vzduchu

Dodatečné funkce

Odvlhčovače toho dnes umí mnohem více, než je odvádět přebytečnou vlhkost. Mnohé modely mají další užitečné funkce, např. dokáží vzduch vyčistit, mají mód na sušení prádla, dokáží se připojit k Wi-Fi a mnohé další. Proto si při nákupu ověřte, zda vámi vybraný model má nějaké užitečné funkce. Pokud ne, zkuste ještě chvíli hledat.

Nebojte se být vybíravý

Výběr odvlhčovače by měl záviset především na jeho funkcích a využití, nebojte se být ale vybíravý i pokud jde o vzhled. Menší a kompaktnější zařízení nezkazí celkový vzhled místnosti. A když v noci vstanete a po tmě se budete snažit někam dostat, u velkých zařízení hrozí, že o ně zakopnete. Dále si také dejte pozor na to, jak moc u odvlhčovače svítí kontrolky. To poslední, co chcete, je, aby odvlhčovač v ložnici celou noc jasně svítil. Vyberte si proto model, jehož tlačítka nesvítí vůbec, nebo se dá jejich jas regulovat Článek Jaký bude ideální odvlhčovač do ložnice se nejdříve objevil na České návody.