Nevím, zda slavíte Velikonoce, u nás je to trochu o výzdobě a tvoření, trochu o pečení, ale i o dětech a jejich koledování. Nikdy jsem tyto svátky neměla příliš v oblibě, odcházela jsem jako náctiletá na pondělí velikonoční z domu, aby mě rodiče nemuseli zapírat a já se tak vyhnula pomlázkám koledníků. Teď se držím kvůli dětem, jsou ještě ve věku, kdy se oslavám nebrání, ale pokud časem názor změní, hlavně Barča, nebudu jim to vymlouvat.

Takže stejně jako v předchozích letech jsem obarvila pár vajíček ve slupkách od cibule, tentokrát jsem použila i lístečky, abych docílila ozdoby, poté jsem ještě voskovkami zkusila pár vzorů. Bavilo mě to moc, i když výsledek není stoprocentní, troufám si tvrdit, že s každým vajíčkem jsem se trochu zlepšovala:-).

Pečení nedopadlo úplně stoprocentně, ale linecké nezklamalo.

V podstatě na poslední chvíli jsem ještě nazdobila okno. Použila jsem klasicky, pro mě klasicky, větve, na které jsem navěsila velikonoční/jarní ozdoby. Líbil by se mi tam ještě zelený břečťan, ale už nebyl prostor pro něj dojít. Jen proti oknu se mi špatně fotí, výsledek tolik nevyzní.

Na stole keramické výrobky dětí.

A to jsou naše Velikonoce.

Zítra a pozítří dělá syn přijímací zkoušky na osmileté gymnázium. Mně se testy zdají složité, budeme mu držet pěsti, moc rád by na gymnázium šel. Současně píší písemné práce z anglického jazyka maturanti. I těm držím palce. Mě čeká všechny ty slohy opravit, hodně práce, hodně zodpovědnosti, která přešla na školy, na rozdíl od dob minulých, kdy je hodnotil CERMAT. Závěrečné měsíce jsou prostě náročnější, pro studenty i učitele. Na druhé straně…už máme konec dubna, prázdniny se blíží.

Hezké jarní dny.