Hnízdo orlů bělohlavých West End se nachází se na ostrově Santa Catalina, je monitorované od roku 2005. Normanské ostrovy Catalina CA jsou součástí projektu obnovy IWS Institute for Wildlife Studies. Přenos z hnízda orlů bělohlavých West End Bald Eagle Cam je umožněn prostřednictvím vzdělávacího partnerství mezi Institutem pro studium divoké zvěře, Montrose Settlements Program, Santa Catalina Island Conservancy a Explore.org.

Současný pár na hnízdě

Samice K-91 pojmenovaná Thunder se vylíhla v hnízdě Two Harbors na ostrově Catalina v roce 2009. Na levé noze má stříbrný kroužek s označením K- 91.
Samec A-61 Akecheta se vylíhl v hnízdě Los Pinos na ostrově Santa Cruz v roce 2016. Má stříbrný kroužek na levé noze a oranžový kroužek na pravé noze. Na křídlech má modré tagy s číslem 61.

Hnízdění 2022

Thunder snesla první vejce 29. ledna, druhé 1. února a třetí 6. února.
První mládě se vylíhlo 8. března, druhé 10. března a třetí 12. března.
24. dubna Dr. Peter Sharpe a jeho spolupracovníci dorazili do hnízda ve West Endu, aby kroužkovali mladé orly. Vydali se na túru do hnízda, sundali orlíky z hnízda a odnesli je těsně pod hnízdo, kde změřili zobák a nohy a použili vzorec k určení pohlaví mláďat.Máme dva samečky a samičku!!! Oranžový kroužek byl umístěn na pravou nohu každého ze dvou samců a oranžový kroužek byl umístěn na levou nohu samice. Na protější noze každého z nich byl umístěn stříbrný federální identifikační kroužek. Orlíci dostali tekutiny na hydrataci, protože byl velmi teplý den, než byli umístěna zpět na hnízdo. Thundert a Akecheta létali kolem hnízda a dávali pozor na svá mláďata. Mnohokrát děkujeme Dr. Sharpeovi a jeho posádce za jejich vynikající práci při kroužkování orlů a také provozovatelům kamer za jejich skvělé pokrytí a explore.org!
Samci dostali oranžový identifikační kroužek 23/D a 24/DF. Mladá samička má kroužek s číslem 25/D. IWS kroužkuje samce na pravé noze a samice na levé noze.

Online přenos z hnízda:

Orel bělohlavý – hnízdo na skále živě

Videozáznamy kroužkováníToto je pohled druhé kamery na Dr. Sharpea a jeho posádku, kteří jdou do hnízda kroužkovat mláďata.

Zdroj: IWS, videozáznamy Lady Hawk