V pátek odpoledne jsem vyrazili směr Německo, abychom o víkendu navštívili Legoland.

Dojmů, postřehů, zážitků, fotek, nachozených kroků a všeho bylo dost.

Jak to stručně shrnout?

  • ohromná plocha plná atrakcí, ale i lidí
  • vyřádí se mladší děti, ale hlavně ty starší, mnoho atrakcí má výškový limit 90 cm, popř. 120 cm, a Němci to důsledně dodržují!!!
  • najdete tu horské dráhy, dráhy, kde sedíte na sedačce a střílíte po nepříteli nebo na různé cíle, 3D atrakce, kino, místa, kde se zmáčíte, nebo si jen pohrajete, projedete na koni, autíčkem, miniaturní budovy, městečka vypracovaná do detailu, postavičky a další věci precizně sestavené z LEGO kostiček a mnoho dalšího, jen počítejte s čekáním a frontami
  • zázemí – parkování, WC, přebalovací pulty s vlhčenými ubrousky, “kouřící” místa, široký výběr stánků s občerstvením, restaurací všeho druhu, laviček, možností nakoupit si LEGO produkty atd. – je na vysoké úrovni, včetně milého personálu, to Němci prostě umí

 

Prostě je to místo, kde si to užijí zejména děti, ale i dospělí. Nicméně jsou i věci, které nejsou až tak příjemné, ale se kterými musíte počítat.

Mně nejvíce vadily fronty. Byly atrakce, kde se čekalo 10 minut, ale i takové, kde jste čekali minut 75. My tedy ne! :o)

Davy lidí, i s tím člověk počítá, ale nemám to ráda. Navíc jste stále ve střehu, protože máte na starosti děti a těch lákadel, které jsou všude kolem a děti zaujmou tak, že v mžiku  sejdou ze své původní trajektorie, aby se třeba přitulily k pejskovi z LEGO kostek, aniž by vám to předem řekly, je tam prostě strašně moc. Samozřejmě že na informacích si vyzvednete pásky, kam napíšete jméno a kontakt na sebe v případě ztráty dítěte, ale tomu chce člověk předejít.

A co mi také hodně vadilo je fakt, že vnímáte na každém kroku, že jde jen a jen o byznys. Nedělám si iluze, že zábavné parky jsou stavěny za jiným účelem, to vůbec ne,  ale…

Máme porovnání s Playmobil parkem, o kterém jsem psala zde: 1, 2, 3 . Jak už to tak bývá, na konci dne musíte projít ven obchodem, kde asi každé dítě žadoní o nějakou tu krabici domů, to je na obou místech, ale v Legolandu  je podobných míst hned několik. Často vycházíte z atrakce a jedině přes obchod. Nebo další příklad: jedete na lodi, kde na sebe vzájemně stříkáte vodu a pak máte možnost se osušit horkým vzduchem, ale za 2 Eura. Za 4E si můžete před jízdou na lodi vodním kanálem, kde se zmáčíte určitě, odzkoušeno :o), koupit obyčejnou pláštěnku. Frontám se vyhnete, koupíte-li si speciální pas za 70 E na osobu!

Beru jako samozřejmé, že za jídlo na podobných místech utratíte více než běžně, ale třeba v Playmobil parku mi to až tak přehnané nepřišlo. Musím ale uznat, že Legoland má v porovnání s Playmobil parkem úplně jiné atrakce, pravděpodobně více finančně nákladné, že jde o sezónní aktivitu na obou místech, tudíž si musí v kratším časovém úseku na sebe vydělat.

Určitě se vyplatí jít tam na dva dny. Čas tam doslova letí  a tím, že si hodně postojíte ve frontách, ale i množstvím nabízených činností, se vše v jeden den stihnout nedá. Ani za dva.

Kontrole zavazadel se nevyhnete:

Svět miniaturních staveb do detailu propracované včetně okolí- samé kostičky:

 

 

 

 

 

 

 

Sem jsme se neodvážili:

Fabrika, kde dětem představí výrobu Lego kostiček:

 

Pro ty menší děti:

 

 

 

 

 

Tady se mi líbilo moc, jak je to udělané – svět pirátů:

 

 

 

 

 

 

 

Vyhlídková věž:

A zase samé kostičky:

 

 

 

Nechci, aby tento článek vyzněl jako kritika Legolandu, vůbec ne, jen je třeba počítat i s některými negativy, které k místům tohoto typu patří. Když se tam ale jednou za život vydáte, nebudete litovat. My jsme se zase po mnoha letech vrátili do dob minulých, kdy jsme jezdili na horské dráze, stříleli na předem daný cíl a užívali si to jako malé děti :o). A o to šlo hlavně.

Mějte se báječně.