Nedávno jsem navštívila krásný salon Luvoxy v Praze, kam jsem byla pozvaná na péči o vlasy Oribe. Jak víte, moje vlasy jsou častým odbarvováním a barvením velmi suché a poškozené, a tak jsem uvítala možnost vyzkoušet pro mě novou značku a ještě si dopřát trochu toho relaxu a odpočinku, kdy se o mě někdo hezky postará. 🙂
Salon Luvoxy najdete v Praze Jinonicích, v budově Aviatica a kromě péče o vlasy a klasických kadeřnických služeb si zde můžete nechat udělat manikůru, masáž, depilaci, nebo kosmetiku. Nadšená jsem byla jak ze zařízení salonu, kdy si vaše vlasy můžete prohlédnout na denním světle a nečeká vás tak nemilé překvapení, jako to bývá u salónů třeba v obchodních centrech, tak z používané kosmetiky a péče. Na pleť je to Dermalogica, na nehty OPI a CND a na vlasy Paul Mitchell a hlavně, luxusní vlasová péče Oribe.
Právě produkty Oribe jsem si přišla vyzkoušet já. Svěřila jsem se do rukou paní Romany a byla jsem spokojená jak s přístupem, tak s celkovou péčí a informacemi. Zeptala jsem se na pár otázek ohledně mých vlasů a dostala jsem doporučení, co od značky Oribe používat na doma. Ale jako první samotná návštěva salonu!
Během návštěvy mi paní Romana nejprve umyla vlasy šamponem pro lesk Brilliance & Shine (tady) a dostala jsem na své velmi suché vlasy hydratační masku Oribe Signature Moisture Masque (tady), která má hydratovat do hloubky a z dlouhodobého hlediska by měla pomoct vlasům udržet si hydrataci i delší dobu, než je jeden den po umytí. Masku jsem měla na vlasech deset minut, během kterých jsem si užívala masážní křeslo :), zatímco mi masku zahřívala lampa – aby se větším teplem mohla lépe vstřebat a působit tak hlouběji na vlasy.
pece o vlasy oribe
Po smytí masky následovat pečlivý styling a upřímně jsem byla nadšená, protože jsem po dlouhé době našla salon, ve kterém mi nikdo netrhal vlasy během foukání a to i přes to, že šlo o klasické foukání přes kulatý kartáč, takže za mě palec nahoru! 🙂 Možná se to zdá jako maličkost, ale já tahání vlasů od kadeřnic nesnáším, takže pro mě je to velká věc a bohužel to nebývá zas až tak neobvyklé ani v drahých a luxusních salonech. Myslím, že o vlasy by se mělo starat šetrně a ne se během stylingu bát, jestli vám na hlavě zbude alespoň pár vlasů, protože během péče kadeřnice koukáte, jak okolo vás létají vaše vlasy po hrstech… 🙂 Tady se nic takového nedělo a opět jsem se utvrdila v tom, že je to zejména o přístupu a pečlivosti.
Z fotek před a z mého Instagramu už asi víte, v jaké stavu vlasy mám a s čím jsem do salonu přišla. Extrémně suché a poškozené vlasy, které jen tak nějaká péče nezkrotí a které vypadají jako neučesané pořád, i když se zrovna učešu. 🙂 Paní Romana před foukáním použila sprej na ochranu vlasů před teplem (tady), který by měl uhlazovat vlasy a nechávat je jemné a lesklé a následně i speciální přípravek, který se mění z krému v olej a v pak v jemný pudr Oribe Imperial Blowout Transformative Styling Creme(tady). Ten jako olej hydratuje a následně se mění na lehce pudrový produkt, který vlasy také uhlazuje, lehce tuží a dodává jim objem, což je asi nejzajímavější produkt na vlasy, kterým jsem kdy viděla. Také by měl chránit před teplem a zabraňuje cuchání a lámání vlasů při tepelné úpravě. S paní Romanou jsme se nakonec shodly, že na mé vlasy není vhodné používat laky, nebo tužidla, právě kvůli zachování jemnosti a krásnému lesku, což určitě znají všechny majitelky suchých vlasů a péče tak byla zakončenaolejem do konečků Gold Lust Nourishing Hair Oil (tady).
salon luvoxy praha
Ačkoliv jsem neměla vlasy barvené, díky důkladné hydrataci a pečlivé péči se moje barva vlasů doslova rozzářila a melíry prokoukly. 🙂 Vlasy byly extrémně jemné, lesklé a hladké na dotek, což je přesně to, co od péče očekávám. Dokonce vypadaly jako vyžehlené, byť se žehlení nekonalo. Už velmi dlouho jsem od kadeřnice neodcházela s takhle pěknými a na první pohled zdravými vlasy a byla jsem velmi spokojená.
Ze salonů se ale odchází s hezkými vlasy téměř vždy a účinky péče a přípravků se dají posoudit v plném rozsahu až pár dní po aplikaci. Jak víte, málokterý kondicionér nebo masku hodnotím kladně, pokud nemám vlasy měkké a jemné i druhý den po umytí, což bývá velký problém zejména u mých velmi suchých konečků. O to víc jsem byla překvapená, v jakém stavu jsem měla vlasy druhý a třetí (!) den a jak snadno se daly udržovat. Žádné složité rozčesávání zacuchaných a hrubých vlasů, které za pět minut vypadají, jako kdybych se neučesala. Vlasy byly poddajné, hebké a měkké opravdu i třetí a čtvrtý den! To by, jak tipuji, při použití těchto produktů u normálních a ne tolik suchých vlasů mohlo způsobit, že budou až moc jemné a zplihlé. Na můj typ a stav vlasů je to ale naprosto perfektní a pokud vás trápí stejné problémy s vlasy jako mě, rozhodně vám mohu značku Oribe doporučit k prozkoumání.

Já jsem dostala od oficiálního zastoupení Oribe péči na míru, ale pokud nemáte vlasy suché, nebo řešíte jiné problémy, z péče Oribe si určitě vyberete i tak. Řad je několik a to od každodenní péče, přes péči o kudrnaté vlasy, až po přípravky na podporu objemu vlasů, nebo pro vlasy barvené. Pokud si nebudete jisti výběrem přípravků přesně pro vás, (protože já bych automaticky vybírala z řady pro poškozené vlasy, a přitom mi perfektně sedla řada pro lesk) návštěva salonu, kde vám produkty doporučí odborník a poradí ty pravé, je rozhodně dobrý nápad.

oribe suchy sampon
vlasova pece o oribe
Na použití na doma jsem dostala produkty, které mi doporučila paní Romana v salonu – Šampon a kondicionér Brilliance & Shine, péči pro zářivý lesk vlasů a dvě miniaturky suchých šamponů – Texturizing a Gold Lust Dry Shampoo. Z dnešního článku je vám nejspíš jasné, jak moc nadšená jsem a děkuji i vám za milé zprávy na Instagramu! 🙂 Kvalitní péče a hned jsem se cítila mnohem lépe a moje vlasy také. 🙂 Ale o produktech samotných a jejich účincích zase někdy příště v dalším článku s recenzí, až je pořádně vyzkouším. 🙂 Snad se vám dnešní malý tip na kvalitní salon i péči o vlasy líbil! Dejte mi vědět, jestli značku Oribe znáte, případně co používáte na vlasy vy a já se budu těšit u dalšího článku! L.