Dnes pro vás mám další recenzi produktů značky NARS. Značku jako takovou jsem začala víc poznávat teprve před pár měsíci a zatím musím říct, že co produkt, to trefa. Tedy alespoň z těch, které jsem měla šanci pořádně vyzkoušet. 🙂 Podzim se pomalu blíží a spolu s ním přijdou na řadu temně rudé a vínové rty, jako je tomu každý rok a spolu se ztrácejícím se opálením bude potřeba vytáhnout pořádný bronzer. A přesně o takových produktech bude dnešní článek. O kultovním bronzeru Laguna a tmavých červených rtech s rtěnkou v tužce Velvet Matte Lip Pencil.
Bronzer NARS v odstínu Laguna je řekněme studenější bronzer, který má velmi lehký a decentní zlatý lesk. Přiznám se, že mě to překvapilo. Ačkoliv jsem ho viděla u mnoha blogerek a v mnoha videích snad milionkrát, nějak mi ten zlatý lesk unikl. Nejedná se o typický lesklý bronzer, lesk je velmi jemný, tlumený a tak trochu sofistikovaný. Rozhodně se nebudete lesknout, ale zároveň se nedá říct, že by byl bronzer na pleti vyloženě matný. I tak se s ním dá naprosto bez problémů i konturovat a mému odstínu pleti bude sedět po celý rok.
Textura je velmi jemná a velmi pevně slisovaná. Ne ale tolik, aby bronzer nešel nabrat. Mně se mými štětci nabírá velmi dobře a tak akorát, jak jsem zvyklá. S lehkou rukou ho lze nanést i jemněji a nemusíte se bát vzít si na bronzování pěkně velký a huňatý štětec. Bronzer se dá i vrstvit a zvládnu s ním bronzovat i v létě, když jsem opravdu opálená. Bude podle mě sedět mnoha odstínům pleti od světlé až po středně tmavou, právě díky svému vyváženému barevnému složení a podtónu.

Kromě výborného rozmazávání na pleti také musím zmínit, že k pleti doslova přilne. Rozhodně víc, než jakýkoliv jiný bronzer, který mám doma. Je velmi lehký a vytváří přirozené a jemné stíny a kontury, aniž by byly vidět vrstvy produktu. (podobně jako to popisuji u lesklých produktů na tvář Bobbi Brown) Nejspíš i díky tomu je výdrž bronzeru fantastická a opravdu mi skvěle drží celý den, což zrovna u vizážistické značky této cenové relace nebude pro nikoho překvapením.
Bronzer NARS Bronzing Powder seženete exkluzivně v Sephoře (eshop) za 1220,- a Laguna samozřejmě není jediný odstín. K dispozici je ještě odstín Casino, který je tmavší a teplejší a pokud se nepletu, také s jemným leskem. Novinkou letošního léta také byla matná verze obou bronzerů (u nás zatím pouze Laguna). Pokud tedy toužíte vlastnit matnou Lagunu, najdete ji tady.

bronzer laguna zkusenosti blog
Druhým dnešním produktem je rtěnka v tužce Velvet Matte Lip Pencil. Ačkoliv mám rtěnky v tužce poměrně ráda, nemám jich zatím tolik. Kupodivu. 🙂 Tahle má ale všechny parametry, které od tužky na rty/rtěnky v tužce vyžaduji – není ani moc měkká, takže se zbytečně nemaže a zároveň není ani moc tvrdá, aby se s ní rty špatně malovaly. Konzistence je ideální, skvěle pigmentovaná, což obzvlášť oceňuji právě u takto tmavých a výrazných odstínů.
Z dražších rtěnek v tužce mám jen jedno porovnání a to Bobbi Brown Art Sticky a abych byla upřímná, ačkoliv Bobbi miluji a Art Sticky mi drží bezvadně, tento odstín Velvet Matte Lip pencil mi drží ještě o malinko lépe a déle. Art sticky se mi občas velmi mírně rozmazávají, hlavně když si nedám pozor, což od matných rtěnek nečekám a možná i proto, že NARS Velvet Matte Lip pencil mi přijde matnější a o malinko méně měkká, mi drží podstatně lépe a rozmazávání za hranice rtů se tak neděje vůbec, natož obtiskování rtěnky na braduehm.. 🙂

rtenka v tužce nars consuming red
Výdrž je velmi dobrá, lepší než většina matných rtěnek, které jsem zkoušela, což je většinou obvyklé u rtěnek v tužce. Bez jídla a za občasného pití vody dá s klidem několik hodin (4-6, když moc nemluvím :)). Po jídle je potřeba ji poupravit, hlavně ve středu rtů, kontury totiž drží o něco lépe, což je dáno i výrazným odstínem, který mám já. Výhodou rtěnek v tužce je jejich přesnější aplikace, než je tomu u rtěnek klasických, na druhou stranu se musí ořezávat. 🙂 Tužka se mi ořezává dobře, neláme se a ani se mi v ořezávátku nemaže, do ledničky ji ale před ořezáváním dávám vždy, stejně jako všechny ostatní tužky. Nemusíte pak z ořezávátka dolovat mastné barevné kusy. .) Ořezat je potřeba zhruba jednou za tři/čtyři aplikace a na tužku mi pasuje klasické ořezávátko.
Já jsem s tužkou spokojená velmi, jak právě s aplikací, tak hlavně s výdrží a nemám nic, co bych jí mohla vytknout. I pigmentace je na jedničku a většinou nepotřebuji rty přejíždět více než jednou. Ačkoliv je tužka matná, není matná zas až tolik, aby rty nějak výrazně vysušovala. Krémová, hydratační, nebo olejová rtěnka bude pro vaše rty samozřejmě pohodlnější, ale na to, že se jedná o rtěnku v tužce s velmi dobrou výdrží a matným finišem, je na rtech víceméně příjemná po celou dobu nošení.

matná tužka nars consuming red
velvet matte lip pencil nars consuming red
Rtěnku v tužce Velvet Matte Lip Pencil seženete stejně jako bronzer v Sephorách (eshop) a to v mnoha odstínech, ze kterých si určitě vyberete. Cena rtěnky v tužce je 790,- což je, pokud se nepletu, stejná cena jako za Art Sticky. Oba dnešní NARS produkty jsem před několika měsíci dostala k recenzi od vizážistky NARSu Terezky a moc za ně děkuji. 🙂
Dnešní recenze je u konce a snad jsem zodpověděla všechny vaše případné dotazy ohledně těchto dvou oblíbených a NARS produktů a třeba vám dala tip, na co mrknout v Sephoře příště. 🙂 Vy mi zatím můžete dát vědět, jestli máte značku NARS rádi a jaké produkty jsou ty vaše nejoblíbenější! Krásný zbytek dne a já se budu těšit zase u dalšího článku! L.