Hezký den krásky! Dnes je na pořadu dne švédská veganská vlasová kosmetika Maria Nila. Konkrétně jejich novinka v podobě masky na vlasy z řady Color Refresh – maska Lavender. A protože o značce Maria Nila mluvím poměrně dost často, ale ještě jsem vám nenapsala o všech řadách, dnes to napravím a povím vám o těch, které jsem zkoušela, abyste si případně mohli lépe vybrat.
V článku o masce Pearl Silver jsem zmiňovala, že na rozdíl od jiných přípravku tahle maska nezanechává modrý ani fialový nádech ve vlasech. To samé platí o řadě Sheer Silver. Nicméně vím, že se najde spousta uživatelek, včetně mě, které rády svým blonďatým vlasům nějaký ten barevný nádech občas dodají.
*Lavender maska doplnila řadu masek, které na světlých vlasech zanechávají studený nádech. Maska Pink Pop, o které jsem psala tady, udělá vaše vlasy zářivě růžové, Bright Violet zase fialové, Pearl Silver (článek) pouze stáhne žlutou, je bez pigmentů a chybělo mi tam něco mezi. Něco, co není úplně růžové, nebo úplně zářivě fialové. To zastává maska Lavender. Ta má krásný studený fialovo růžový odstín, doslova levandulový a není zas až tak intenzivní. Vlasy spíš lehce natónuje a výsledný odstín je moc hezký.
Z vlasů se postupně vymývá, ale drží mnohem déle, než když vám vlasy obarví fialový šampon. Ještě delší výdrže dosáhnete, pokud maskou zafixujete kondicionérem, stejně jako to platí i u ostatních masek Color Refresh.
Efekt je podobný jako u všech přípravku Maria Nila, vlasy jsou nádherně hebké, jemné, voňavé, nadýchané. Právě pro tyto vlastnosti mám značku Maria Nila velmi ráda a konkrétně jejich masky jsou úplně boží. A teď něco k běžné péči o vlasy, tentokrát už bez barev. 🙂
Maria Nila *True Soft řada je jedna z mých úplně nejoblíbenějších. Nejen že krásně květinově voní a dělá super jemné vlasy, ale zároveň dodává i objem. Je to trochu paradox, protože pokud máte jemné vlasy bez objemu, po názvu True Soft byste na první dobrou asi nesáhli. Doporučuji to ale zkusit, protože moje vlasy jsou se šamponem a kondicionérem True Soft nadýchané a jemné zároveň. Dokonce mi dělá větší objem než řada Pure Volume.
*Maska True Soft je velmi výživná a vlasy jsou po ní opravdu extra jemné a poddajné. Na rozdíl od šamponu bych ji na jemné vlasy použila jen opravdu na konečky. Pro vlasy suché a zničené pak klidně do délek, ale trochu to ubere objemu, který udělá šampon s kondicionérem.
 
Maria Nila *Sheer Silver řada je moje druhá nejoblíbenější. Už jsem o ní více psala tady. Šampon Sheer Silver je ten nejméně vysušující fialový šampon, který jsem zkoušela, a že jich bylo. :). Dokonce bych řekla, že nevysušuje vůbec a přesto stahuje žlutou velmi dobře. Na rozdíl od jiných fialových šamponů mi vůbec nezabarvuje vlasy do modra / fialova, ani když ho na vlasech nechám delší dobu.
Kondicionér Sheer Silver také nepatrně stáhne žlutou a dělá to i maska Sheer Silver. Mám po nich vlasy také jemné, ale nejsou ani tak jemné, ani tak nadýchané jako když používám řadu True Soft, takže tyhle dvě konkrétní řady moc ráda střídám a míchám mezi sebou. Spolu s maskou Pearl Silver je to pak bezkonkurenčně nejlepší celková péče na blond vlasy. (I když na fotce jsem měla zrovna růžové, obarvené maskou Pink Pop, ha ha. 🙂
Maria Nila *Pure Volume řada je podle mě nejuniverzálnější řada. Objem dělá lehký, ani tolik neuhlazuje vlasy, takže bude vhodná i na vlasy normální a na ty, které se rychleji mastí. Abyste mě špatně nepochopili, pořád je to výborný šampon a kondicionér, jen já osobně na moje vlasy preferuji řadu True Soft a Sheer Silver. I maska Pure Volume je slušná a dodá vlasům trochu péče navíc a ty vydrží déle jemné, na hodně suché a zničené vlasy to ale stačit nebude. Pure Volume je podle mě nejvíc univerzální řada na skoro všechny typy vlasů, kromě hodně zničených, nebo naopak hodně mastných.

 

Z produktů na styling značky Maria Nila jsem vyzkoušela snad úplně vše, co je v nabídce a vybrala jsem dnes do článku ty zajímavé. Maria Nila *Style & Finish Dry Shampoo podle mě není tak úplně suchý šampon, jako spíš texturizing sprej. (v popisu je suchý šampon na zvětšení objemu vlasů, takže je to vlastně v pořádku) Funkci suchého šamponu na mých vlasech zastane, ale nemyslím, že vás zachrání, pokud máte vlasy vyloženě mastné. Naopak po něm vlasy zhrubnou a můžete je prohrábnutím prsty načechrat a účes pak vypadá objemněji a je trochu zafixovaný.
Maria Nila *Salty Mist sprej mě baví. Pokud se vám vlní vlasy samovolně, jako mně, nebo pokud jste si je navlnily předchozí den, stačí nastříkat do vlasů, pomačkat rukou a máte zpátky vaše beachy waves. Trochu rozcuchané, trochu slané a trochu jako od moře.
Maria Nila *Quick Dry Heat Spray je super pomocník, pokud si chcete rychle vyfoukat vlasy. Pomáhá celkem výrazně urychlit dobu sušení a zároveň vlasy chrání před teplem a ochraňuje jejich barvu. Na moje vlasy funguje bezvadně a přijde mi, že mám vlasy vyfoukané doslova za pár minut. A jako bonus překrásně parfémově voní.

 

Moje favority už znáte, klidně se můžete podělit i o ty vaše a budu ráda, když mi napíšete, jestli jste něco od značky Maria Nila zkoušeli a jak jste byli spokojení! Já se budu těšit na vaše komentáře a nezapomeňte mrknout na můj Instagram, kde bude probíhat soutěž právě o velký balík kosmetiky Maria Nila. 🙂 Krásný den!